Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Gospodarka
Rozświetlone Pomorze. 71 milionów złotych dofinansowania na modernizację oświetlenia

Rozświetlone Pomorze. 71 milionów złotych dofinansowania na modernizację oświetlenia

Droga oświetlona lampami LED

W 18 pomorskich gminach i miastach zostanie zmodernizowane oświetlenie. Dofinansowania w wysokości 71 milionów złotych umożliwi lepsze oświetlenie dróg i chodników oraz oszczędność energii w naszym regionie.

 

Modernizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku  i potrwa około dwóch lat. Prawie 30 tysięcy punktów świetlnych będzie wymienionych i zmodernizowanych w technologii LED. Dzięki temu zmniejszą się zużycie energii oraz emisja dwutlenku węgla (o 7 tysięcy ton rocznie). Lampy LED zaświecą m.in. w Czarnej Dąbrówce, Człuchowie, Dziemianach, Gdańsku, Kościerzynie, Luzinie, Miastku, Rumi, Skarszewach, Słupsku, Sopocie, Sztumie i Wejherowie.

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski, 1 marca 2017 r. podpisali umowy w sprawie dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego. Cała inwestycja będzie kosztować 88 milionów złotych, z czego 71 milionów pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zobacz: lista projektów

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.