Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/12/IMG_4487.jpg Resuscytatory, kardiomonitory i wiele więcej. Sprzęt medyczny ze szpitala tymczasowego oficjalnie przekazany

Resuscytatory, kardiomonitory i wiele więcej. Sprzęt medyczny ze szpitala tymczasowego oficjalnie przekazany

Fot. Jacek Sowa
30.12.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
30.12.2022

Około 6 mln zł. jest warty sprzęt medyczny, który na mocy umowy ze Skarbem Państwa otrzymał Copernicus Podmiot Leczniczy. Wcześniej sprzęt był wykorzystywany w szpitalu tymczasowym dla pacjentów z Coivid-19.

 

Oficjalne podpisanie protokołu przekazania odbyło się 29 grudnia 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Protokół podpisała członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska oraz dyrektorka Biura Administracyjnego Ministerstwa Aktywów Państwowych Marianna Angiel-Küçükyildiz

Sprzęt za 6 mln zł

Ministerstwo Aktywów Państwowych przekazało samorządowi województwa pomorskiego sprzęt medyczny i pomocniczy używany do leczenia pacjentów w szpitalu tymczasowym.

– Podpisaliśmy ze Skarbem Państwa dotyczącą  nabycia sprzętu o wartości około 6 mln zł – informuje Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego. Chodzi m.in. o aparaty USG, resuscytatory, pompy strzykawkowe czy kardiomonitory, ale również komputery czy meble– Cieszę się z podpisanego dokumentu. To istotne, że ten sprzęt zostanie na Pomorzu. I ze będzie mógł dalej służyć mieszkańcom naszego regionu – dodaje.

Podpisanie protokołu to dopełnienie formalności, a sprzęt już pomaga w leczeniu.

Szpital tymczasowy

Gdański szpital tymczasowy dla pacjentów z Covid-19 był uruchamiany dwa razy, w pierwszej połowie 2021 r. oraz na początku 2022 r. Zlokalizowany był w pomieszczeniach Amber Expo Gdańsk.

– Każdorazowo tzw. szpitalem patronackim był nasz samorządowy Copernicus Podmiot Leczniczy – dodaje Kapała-Sokalska.

Z leczenia w tymczasowej jednostce skorzystało około 1400 pacjentów. Co ważne, do „tymczasówki” często trafiali pacjenci w ciężkim stanie. O ich zdrowie i życie dbało około 400 osób. Szpital był uznawany za jeden z najlepszych tego typu obiektów w Polsce.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.