Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Turystyka
Rękodzieło, lokalne smakołyki i oferta agroturystyczna. Pomorskie na targach Freizeit w Norymberdze

Rękodzieło, lokalne smakołyki i oferta agroturystyczna. Pomorskie na targach Freizeit w Norymberdze

Pomorskie stoisko na targach Freizeit 2020 w Norymberdze

Już po raz piąty województwo pomorskie prezentowało swoją ofertę spędzania czasu wolnego na targach Freizeit w Norymberdze. Pomorskie stoisko odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających.

 

Targi trwały cztery dni.

 

Pomorskie stoisko

Na norymberskich targach Pomorskie reprezentowane było między innymi przez Gdańskie Stowarzyszenie Agroturyzmu i Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Stoisko regionu wzbogacało rękodzieło lokalnych pomorskich rzemieślników. Zwiedzający mogli zobaczyć serwetki z kaszubskim haftem, kwiatowe kompozycje z bibuły, rzeźby z drewna oraz bursztynową biżuterię.

 

Fot. Monika Morawska

 

Można było spróbować kaszubskich i kociewskich przetworów, ziół czy herbat. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się oferty kwater agroturystycznych oraz pól kempingowych i caravaningowych. Goście licznie dopytywali również o pomorskie szlaki kajakowe i rowerowe.  

 

20 lat współpracy

Obecność na targach była także związana z obchodzoną w 2020 roku 20 rocznicą partnerstwa pomiędzy Pomorzem a Środkową Frankonią. Uroczyste spotkania jubileuszowe będą kontynuowane w kwietniu. Wtedy do Gdańska przyjedzie oficjalna delegacja z Niemiec. A już 4 i 5 kwietnia 2020 r. na targach Free Time Festiwal region Środkowej Frankonii będzie prezentować swoją ofertę turystyczną.

 

Fot. Monika Morawska

 

Targi Freizeit

To jedna z najważniejszych imprez turystycznych w Niemczech. Każdego roku prezentuje się na nich prawie tysiąc wystawców z 22 krajów. Organizatorzy szacują, że liczba odwiedzających to około 200 tysięcy w ciągu trzech dni. Tegoroczną edycję, odbywającą się w cieniu epidemii koronawirusa, odwiedziło ponad 80 tys. zwiedzających.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.