Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Rap i baetbox zabrzmią w Szeskpirowskim. L.U.C. z międzynarodowym projektem

Rap i baetbox zabrzmią w Szeskpirowskim. L.U.C. z międzynarodowym projektem

L.U.C

Wielojęzyczne orkiestry dęte, czyli Rebel Babel Ensemble i jeden z ich twórców, czyli L.U.C. wystąpią w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w sobotę, 4 marca 2017 r.

 

Rebel Babel podróżuje po Europie z serią koncertów, performensów i fleszmobów, które poprzez muzykę mają nieść pozytywne wibracje do społeczeństwa, unowocześniać tradycje oraz docierać do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze.

 

Transkulturowa orkiestra dęta

Rebel Babel Ensemble to międzynarodowa, transkulturowa i wielojęzyczna orkiestra dęta – wkrótce być może największy zespół świata. Założona w 2015 r. przez Johna Feat. (Jana Eleńskiego) i współprowadzona przez L.U.C. jest platformą spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z różnych regionów Europy. Celem projektu jest kreowanie dialogu, łączenie kultur i stylistyk, zawodowców i amatorów, przaśności i futuryzmu. Poszukuje indywidualności brzmieniowych i werbalnych Europy. Swoje liczne akty muzyczne wykonuje w najróżniejszych przestrzeniach i konfiguracjach.

 

Raper, beatbokser i performer

L.U.C., a właściwie Łukasz Rostkowski to związany z Wrocławiem raper, beatbokser i producent muzyczny, a także reżyser teledysków. Założyciel, frontman i współproducent projektu muzycznego Kanał Audytywny, członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Autor wielu konceptualnych albumów i projektów. Za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków otrzymał w 2010 r. Paszport „Polityki”. Współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Rahimem, Fokusem, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek, Urszulą Dudziak, Andrzejem Smolikiem, Motion Trio, a także w ramach promowanej idei „Podaj Dalej” z wieloma młodymi producentami, którym pomagał zadebiutować – Ńemy, Pmx.  Jest jednym z najlepszych polskich raperów według magazynu „Machina”.

John Feat. (Jan Eleński) – urodzony w 1984 r. w Ronne duński kompozytor i performer polskiego pochodzenia. Absolwent muzycznego Conservatorium van Amsterdam na instrumentach perkusyjnych. Dorastał we Wrocławiu, następnie w latach 1992-2009 mieszkał m.in. w Portugalii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Koncertował na ulicach wielu miast starego kontynentu wykonując m.in. serię awangardowych featuringów i performensów, w których jako instrumentalista  podłączał się z talerzami marszowymi do orkiestr i ulicznych zespołów. Od 2012 r. prowadzi także z grupami ornitologicznymi serię prospołecznych instalacji terapeutycznych udźwiękawiając zimą milczące parki północnych miast Europy śpiewem egzotycznych ptaków. W 2013 r. rozpoczął współpracę z toruńskim Instytutem B61 i pod pseudonimem USB przeprowadził na Litwie, Łotwie i Estonii serię performensów na temat czasu i przestrzeni pt  „Everything is just a memory flash” tworząc z elementów  miasta sticki Macro USB. 

Ze względu na dziadka będącego kapelmistrzem w galicyjskiej orkiestrze dętej, od najmłodszych lat eksplorował i fascynował się spuścizną i brzmieniem ochotniczych orkiestr. Chcąc przywrócić im dawny blask i kultywować ich bogatą tradycję od 2013r. pisze dla nich i wykonuje z nimi współczesną muzykę z pogranicza popu funku i hip-hopu. (m.in. koncerty z Lizbońską orkiestrą Bombeiros i Original Bandalheira). 

Stały skład Rebel Babel Ensemble:

  • L.U.C
  • Radek Bednarz – bas
  • Marcin Rak – perkusja
  • Core squad – 4 osobowa sekcja dęta
  • lokalna orkiestra dęta

 

Koncert L.U.C. i Rebel Babel

  • 4 marca 2017 r., sobota, godz. 20.00
  • Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.