Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Turystyka
R10 we Władysławowie i Helu zapraszają na sezon

R10 we Władysławowie i Helu zapraszają na sezon

Jak już wcześniej informowaliśmy Gmina Władysławowo swój zakres inwestycji rowerowych w ramach Pomorskich Tras Rowerowych podzieliło na 3 etapy i od roku 2018 sukcesywnie je realizuje. Obecnie jest na finiszu etapu drugiego.

Etap pierwszy obejmował budowę drogi rowerowej w Chałupach nad Zatoką Pucką oraz budowę drogi rowerowej od Cetniewa wzdłuż DW 215 aż do Jastrzębiej Góry. W ramach tego zadania wybudowane zostały także dwa miejsca odpoczynku dla rowerzystów (Władysławowo, Chałupy).

Drugi etap obejmuje kontynuację budowy trasy R10 przez miejscowość Jastrzębia Góra aż do potoku Czarna Woda. Jest jeden z trudniejszych odcinków inwestycyjnych na północy R10, gdyż prowadzi przez obszar o mocnym zurbanizowaniu. Całkowita długości odcinka to ok. 3 km. Całość została wykonana w technologii masy bitumicznej o szerokości 2,5 m.

Etap trzeci będzie obejmował budowę dróg rowerowych, aż do granicy z Gminą Krokowa (8 km).
Zakończenie tych inwestycji oraz modernizacja przez Gminę Krokowa i Puck trasy rowerowej Krokowa-Gnieżdżewo stworzy pierścień północy czyli połączenie trasy EuroVelo10/13 z jej ością R10 w postaci pętli.


Propozycja pętel rowerowych wykorzystując istniejące odcinki trasy EuroVelo 10/13 i R10

Na ten sezon jest już gotowa trasa rowerowa R10 w gminie Hel, która wykonała modernizację 8 km odcinka trasy w technologii nawierzchni żywicznej kruszywa mineralnego.

Inwestycje te też się wpisują się w obecnie funkcjonujące szlaki turystyczne:

1. Szlak Fortyfikacji w Helu (zobacz www.pomorskie.travel)
2. Szlak Latarni Morskich  (zobacz www.pomorskie.travel)
3. Szlak Dworów i Pałaców Kaszub Północnych (zobacz www.pomorskie.travel)
4. Pierścień Zatoki Puckiej (zobacz www.pomorskie.travel)

Na całej trasie wzdłuż półwyspu helskiego są jeszcze odcinki, które wymagają modernizacji.

Aktualny stan zaawansowania prac można śledzić na bieżąco na stronie www.ptr.pomorskie.eu lub na naszym facebooku (link do profilu). 
Szukaj inspiracji rowerowych na !Pomorskie.Travel www.pomorskie.travel/pl/aktywnie-rower 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.