Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/af27e1f1-6c94-4427-a193-f67a6ab159a7.jpg Inwestycja za ponad 10 mln ukończona. Rejon dworca kolejowego w Pucku zmienił się nie do poznania

Inwestycja za ponad 10 mln ukończona. Rejon dworca kolejowego w Pucku zmienił się nie do poznania

Uroczyste otwarcie węzła integracyjnego w Pucku

Miejsca parkingowe, autobusowe przystanki, chodniki i drogi rowerowe. Do tego zupełnie nowa ulica. Tak wygląda nowy węzeł integracyjny w Pucku. Będzie z niego korzystać ponad 300 tysięcy pasażerów rocznie.

 

Węzeł został otwarty 16 lipca 2020 r. W uroczystości uczestniczył między innymi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

 

Węzeł w Pucku

Węzeł integracyjny w Pucku powstaje w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. – Dzięki temu inwestycja uzyskała unijne dofinansowanie – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Jako samorząd województwa konsekwentnie inwestujemy w rozwój transportu. Modernizujemy drogi i linie kolejowe. Budujemy węzły integracyjne, gdzie pasażerowie, których jest coraz więcej, mogą się wygodnie przesiadać czy to z pociągu do autobusów czy też z własnych samochodów do komunikacji publicznej – podkreśla marszałek. Pucka inwestycja kosztowała ponad 10 mln zł. Aż 6,8 mln zł pochodziło z unijnego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. – W całym województwie powstanie 27 węzłów integracyjnych. Łączna wartość tych inwestycji to ponad 991 mln zł – dodaje marszałek Struk. W tej kwocie ponad 513 mln zł stanowi wkład Unii Europejskiej.

 

Komunikacyjne serce miasta

Największą zmianą w krajobrazie tej części Pucka jest nowa ulica. Droga jest skrótem prowadzącym od dworca kolejowego w kierunku ulicy Armii Wojska Polskiego i centrum miasta. Powstała też sieć dróg rowerowych, w tym zupełnie nowa trasa w kierunku Żelistrzewa. Wybudowanych zostało ponad 130 miejsc parkingowych, oraz nowy postój taksówek. Co ważne, parkowanie tam będzie bezpłatne. Aby oczekiwanie na autobus było wygodniejsze na przystankach ustawione zostały wiaty. Zgodnie z prognozami z nowej infrastruktury korzystać będzie nawet 300 tys. podróżnych rocznie.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.