Węzeł został otwarty 16 lipca 2020 r. W uroczystości uczestniczył między innymi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

 

Węzeł w Pucku

Węzeł integracyjny w Pucku powstaje w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. – Dzięki temu inwestycja uzyskała unijne dofinansowanie – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Jako samorząd województwa konsekwentnie inwestujemy w rozwój transportu. Modernizujemy drogi i linie kolejowe. Budujemy węzły integracyjne, gdzie pasażerowie, których jest coraz więcej, mogą się wygodnie przesiadać czy to z pociągu do autobusów czy też z własnych samochodów do komunikacji publicznej – podkreśla marszałek. Pucka inwestycja kosztowała ponad 10 mln zł. Aż 6,8 mln zł pochodziło z unijnego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. – W całym województwie powstanie 27 węzłów integracyjnych. Łączna wartość tych inwestycji to ponad 991 mln zł – dodaje marszałek Struk. W tej kwocie ponad 513 mln zł stanowi wkład Unii Europejskiej.

 

Komunikacyjne serce miasta

Największą zmianą w krajobrazie tej części Pucka jest nowa ulica. Droga jest skrótem prowadzącym od dworca kolejowego w kierunku ulicy Armii Wojska Polskiego i centrum miasta. Powstała też sieć dróg rowerowych, w tym zupełnie nowa trasa w kierunku Żelistrzewa. Wybudowanych zostało ponad 130 miejsc parkingowych, oraz nowy postój taksówek. Co ważne, parkowanie tam będzie bezpłatne. Aby oczekiwanie na autobus było wygodniejsze na przystankach ustawione zostały wiaty. Zgodnie z prognozami z nowej infrastruktury korzystać będzie nawet 300 tys. podróżnych rocznie.