Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/08/2019-09-20_gryf_pomorski_156-1-scaled.jpg Przed nami kolejny finał konkursu Gryf Gospodarczy. Już dziś poznamy jego laureatów

Przed nami kolejny finał konkursu Gryf Gospodarczy. Już dziś poznamy jego laureatów

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy. Fot. Piotr Połoczański
17.11.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
17.11.2022

Statuetkę Gryfa Gospodarczego tradycyjnie otrzymają najlepsze przedsiębiorstwa działające w województwie pomorskim. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w czwartek, 17 listopada 2022 r. w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Poprzedzi ją debata gospodarcza na temat doskonalenia umiejętności w firmie.

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest przyznawana od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Jej celem jest promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie.

Organizatorem konkursu jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości.

Jakie są kategorie konkursowe?

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w następujących kategoriach:

  • Lider innowacji – dla przedsiębiorstw wprowadzających na rynek innowacyjne usługi i produkty,
  • Lider eksportu – dla przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową,
  • Lider inwestycji – dla przedsiębiorstw, których działalność wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych,
  • Lider odpowiedzialności społecznej – dla przedsiębiorstw, które są zaangażowane m.in. w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, a także wspierają i wdrażają działania na rzecz ochrony środowiska,
  • Pomorski start-up – dla młodych firm, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat i wyróżniają się nowatorskim pomysłami,
  • Lider kształcenia zawodowego – dla pracodawców, którzy angażują się i aktywnie wspierają kształcenie zawodowe uczniów z województwa pomorskiego,
  • Lider zielonej transformacji – dla przedsiębiorstw, które wprowadzają rozwiązania w procesie produkcji lub organizacji minimalizujące negatywny wpływ na środowisko.

Dodatkowo, w tym roku do konkursu dołączona została nowa kategoria Lidera rozwoju kompetencji. Wyróżniona w niej zostanie firma, która inwestuje w szkolenia lub kursy podnoszące umiejętności pracowników oraz pozwala na ich przekwalifikowanie zgodnie z potrzebami firmy.

Kapituła konkursu przyzna też statuetkę Gryfa Gospodarczego w kategorii Gmina przyjazna przedsiębiorcom, natomiast media i instytucje patronujące konkursowi przyznają jednemu z uczestników statuetkę Gryfa Medialnego.

Debata o doskonaleniu umiejętności

Uroczystą galę wręczenia nagród poprzedzi debata gospodarcza, którą poprowadzi prof. Małgorzata Gawrycka, dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej. Jej uczestnikami będą: Wojciech Iwulski – założyciel i prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Interim Managementu, Elżbieta Kochanowska – przedstawicielka mBanku oraz Krzysztof Świętalski – doradca zawodowy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urząd Pracy w Gdańsku. Podczas debaty poruszone zostaną zagadnienia dotyczące doskonalenie umiejętności, które stanowią klucz do rozwoju firmy na rynku.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, udział stacjonarny w debacie oraz wstęp na galę będzie możliwy tylko dla osób zaproszonych po uprzedniej rejestracji.

.

Finał XXIII edycji konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy

  • 17 listopada 2022 r., czwartek, godz. 16.00-20.00
  • Opera Bałtycka w Gdańsku
  • al. Zwycięstwa 15, Gdańsk

Program:
godz. 16.00 – debata „Doskonalenie umiejętności kluczem do rozwoju”
godz. 17.00 – przyjęcie koktajlowe
godz. 18.00 – uroczysta gala wręczenia nagród

Informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.