Komunikaty prasowe

Przetarg na przewozy na liniach PKM rozstrzygnięty

15.11.2022

Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził wyniki przetargu na przewozy pasażerskie na liniach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Od Grudnia połączenia między Gdańskiem, Gdynią, Kościerzyną i Kartuzami zapewni spółka POLREGIO S.A.

Przetarg dotyczący usług publicznych w zakresie wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze województwa pomorskiego, na liniach komunikacyjnych: Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Port Lotniczy – Gdańsk Osowa – Gdynia Główna, Kościerzyna – Gdynia Główna, Kościerzyna – Gdańsk Wrzeszcz/Gdynia Główna, Kartuzy – Gdańsk Wrzeszcz, zakończył się w poniedziałek 14 listopada.

Wpłynęła jedna oferta – firmy POLREGIO S.A. na kwotę 187.815.061,93 zł. Kwota ta nie przekracza przeznaczonego na ten cel budżetu (199 400 400 zł). W związku z tym we wtorek 15 listopada Zarząd Województwa Pomorskiego podjął decyzję o zatwierdzeniu wyniku tego postępowania.

Spółka POLREGIO S.A. w okresie od 11.12.2022 do 12.12.2026 będzie wykonywała przewozy kolejowe na ww. liniach komunikacyjnych. Natomiast Województwo Pomorskie udostępni spółce POLREGIO S.A. do tego celu tabor kolejowy w ilości 13 sztuk (8 sztuk pojazdów trójczłonowych i 5 pojazdów dwuczłonowych) na podstawie umowy dzierżawy.

Umowa, która będzie podpisana z nowo wybranym przewoźnikiem przewiduje uruchamianie 82 pociągów w weekendy i święta oraz 97 w dni powszednie.