Komunikaty prasowe

Jak zmienia się Pomorskie? O tym opowie konferencja Smart Progress

09.06.2022

Morze, technologie teleinformatyczne, energetyka oraz medycyna to cztery Inteligentne Specjalizacje Pomorza. Co już osiągnęliśmy i dokąd zmierzamy dalej? To pytania, na które odpowie konferencja „Inteligentne Specjalizacje. Innowacje. Smart Progress. Gdzie jesteśmy i gdzie zmierzamy w warunkach świata VUCA?”. Odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

 

  • Początek konferencji o godz. 9.30 z udziałem wicemarszałka Leszka Bonny i dr Karoliny Lipińskiej, Zastępczyni Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP.
  • Gościem specjalnym konferencji będzie Agnieszka Krasicka z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej z Komisji Europejskiej.
  • Do wspólnej dyskusji nad przyszłością innowacji w Polsce, poprzez wspieranie branż o największym potencjale rozwoju, zaproszeni zostali przedstawiciele z kraju i regionu.
  • O „władzy algorytmów” i „świecie władzy absolutnej” opowie dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema, ekspert ds. technologii TVN, współprowadzący kanał na YouTube „W głowie się nie mieści”.

 

Więcej o konferencji można przeczytać tutaj. Dodatkowe informacje i możliwość zgłoszenia się na wydarzenie można znaleźć pod tym adresem.