Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/06/artificial-intelligence-3382507_1920.jpg Innowacyjność to konieczność. Jak zmienia się Pomorskie? Konferencja Smart Progress

Innowacyjność to konieczność. Jak zmienia się Pomorskie? Konferencja Smart Progress

Fot. pixabay.com
08.06.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
08.06.2022

Morze, ICT, czyli technologie teleinformatyczne, energetyka oraz medycyna to cztery Inteligentne Specjalizacje Pomorza. To dziedziny gospodarki, których rozwijanie jest bardzo ważne dla przyszłości naszego regionu i jego konkurencyjności w globalnym świecie. Co już osiągnęliśmy i dokąd zmierzamy dalej? To pytania, na które odpowiedzi poszukają uczestnicy konferencji Smart Progress.

Konferencja „Inteligentne Specjalizacje. Innowacje. Smart Progress. Gdzie jesteśmy i gdzie zmierzamy w warunkach świata VUCA?” odbędzie się już za tydzień, 13 czerwca 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Udział jest bezpłatny.

Stawiamy na nowoczesność

Innowacje to rozwój, a rozwój to przyszłość. Samorząd województwa pomorskiego od lat wspiera innowacyjne gałęzie pomorskiej gospodarki. Wizytówką tych działań są Inteligentne Specjalizacje Pomorza (ISP).

– Choć to sformułowanie brzmi trudno, to w rzeczywistości chodzi po prostu o dziedziny gospodarki, które mają duży potencjał rozwoju. A innowacyjność się opłaca – wyjaśnia Karolina Lipińska, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP. W ramach ISP działają nie tylko przedsiębiorcy, ale również uczelnie. – A jednym ze sposobów wspierania rozwoju inteligentnych specjalizacji i tworzenia innowacyjnych przedsięwzięć jest projekt Smart Progres. Z tego wsparcia korzystają uczelnie, firmy , instytucje wspierające biznes – mówi Lipińska.

I właśnie temu projektowi poświęcona będzie specjalna konferencja ekspercka, która odbędzie się 13 czerwca 2022 r.

Gdzie jesteśmy i gdzie zmierzamy

Lista zaproszonych gości jest długa, a poruszane tematy dotyczą wielu aspektów innowacji. Będzie mowa między innymi o tym, czy i jak rządzą nami algorytmy? Na to pytanie postara się odpowiedzieć dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema. Do Gdańska przyjadą także przedstawiciele samorządów wojewódzkich: Dolnego Śląska, Warmii i Mazur, Podlasia i Wielkopolski. Będzie to okazja do debaty o doświadczeniach innych regionów związanych z innowacjami.

– Konferencja będzie wyjątkową okazją do wysłuchania głosu ekspertów, ale również do rozmowy i do wyciągnięcia wniosków. Pamiętajmy, że przyszłość przed nami jawi się w Smart Green Progress – podkreśla Karolina Lipińska.

A o polityce spójności Unii Europejskiej opowie Agnieszka Krasicka, przedstawicielka Dyrekcji Generalnej  ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

Podsumujemy ISP

Drugi blok konferencji poświęcony będzie podsumowaniu projektu Smart Progres. Będą statystyki, wykresy, cyfry, czyli to wszystko, co opisuje projekt.  Ale to nie wszystko.

  – Liderzy wszystkich czterech ISP podsumują działania. Pokażemy, co udało się zrobić oraz zastanowimy się, co trzeba zmienić – podkreśla Lipińska.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.