Komunikaty prasowe

Pora oderwać się od tablicy i chwycić za pióro. Rusza konkurs literacki dla nauczycieli

16.03.2023

Do 30 września mają czas uczestnicy, którzy chcą się zgłosić do VIII edycji Pomorskiego Konkursu Literackiego dla Nauczycieli. Jak zwykle warunkiem do wzięcia udziału we współzawodnictwie jest napisanie wiersza lub krótkiej formy prozatorskiej. Konkurs jest organizowany przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną w Słupsku oraz Stowarzyszenie Edukacyjne Volumin.

 

Celem konkursu jest wspieranie i promocja literackich talentów nauczycieli, a także integracja środowiska oświatowego Pomorza. W konkursie mogą wziąć udział nauczyciele (czynni i emerytowani), wychowawcy, pedagodzy oraz pracownicy kulturalno-oświatowi, którzy nie publikowali dotąd samodzielnej książki poetyckiej czy prozatorskiej. Tematyka prac jest dowolna. Oceni je komisja konkursowa, w skład której wejdą m.in. zaproszeni literaci i przedstawiciele organizatorów konkursu.

Wydrukowane prace należy nadesłać na adres: Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Słupsku, ul. Jaracza 18a, 76-200 Słupsk z dopiskiem VIII Pomorski Konkurs Literacki dla Nauczycieli lub złożyć w zamkniętej kopercie w godzinach pracy Biblioteki. Nagrody główne w kategorii poezja i proza wynoszą 1300 zł, a wyróżnienia 700 zł. Uhonorowanie laureatów nastąpi podczas uroczystego podsumowania konkursu, które zostanie zorganizowane do końca 2023 r.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia, dostępne są na stronie internetowej poświęconej konkursowi.