Komunikaty prasowe

Od września egzamin na prawo jazdy w Chojnicach

28.08.2020

Już 2 września 2020 r. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku otwiera swój nowy oddział zlokalizowany w Chojnicach. Kandydaci na kierowców będą mogli podejść do teoretycznego i praktycznego egzaminu na kategorię B oraz do teoretycznego egzaminu na kategorie motocyklowe. Od wiosny przyszłego roku uruchomione zostaną egzaminy praktyczne na kategorie motocyklowe.

Pomysł na budowę chojnickiego oddziału ośrodka egzaminowania to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności. Do tej pory mieszkańcy powiatu chojnickiego i sąsiednich terenów, aby podejść do egzaminu na prawo jazdy, musieli udać się do Piły lub Bydgoszczy. Teraz zdobycie uprawnień na kierowcę będzie dużo wygodniejsze.

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku pozwolenie na budowę oddziału terenowego w Chojnicach otrzymał 7 października 2019 roku.  16 grudnia 2019 r. podpisana została umowa z generalnym wykonawcą inwestycji – firmą Marbruk z miejscowości Charzykowy. Koszt inwestycji to blisko 2 miliony złotych.

W budynku chojnickiego oddziału znajduje się osiem stanowisk komputerowych przygotowanych do egzaminu teoretycznego. Część praktyczną kandydaci na kierowców zdawać będą na samochodach marki Kia Rio. Chojnicki Oddział PORD w Gdańsku czynny będzie od poniedziałku do piątku.

Kontakt
Michał Piotrowski

Michał Piotrowski

Zastępca dyrektora ds. komunikacji społecznej, rzecznik prasowy

m.piotrowski@pomorskie.eu 58 32 68 539, 502 757 339