Komunikaty prasowe

Festyn rodzinny w Wejherowie. W tle Unia Europejska i Pomorskie dla Zdrowia

26.08.2022

W niedzielę 28 sierpnia w parku miejskim w Wejherowie odbędzie się festyn rodzinny, podczas którego uczestnicy dowiedzą się więcej o Unii Europejskiej i funduszach europejskich, a w ramach miasteczka medycznego skorzystają z bezpłatnych badań, porad onkologa i dermatologa. Festyn rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do godz. 21.00.

Dla uczestników festynu przygotowano konkursy unijne i nagrody. Podczas wydarzenia nie zabraknie też gości. Wśród zaproszonych będą m.in.: prof. Andrzej Rzepiński, prof. Jerzy Buzek, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, europosłanka Magdalena Adamowicz, poseł Piotr Adamowicz, Władysław Frasyniuk i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Odbędą się również występy kapel, zespołów szantowych i kabaretu.

Samorząd Województwa Pomorskiego wspólnie ze Szpitalami Pomorskimi organizuje w trakcie festynu, kolejną akcję z cyklu Pomorskie dla Zdrowia. Podczas pikniku w godz. 14.00-18.00 każdy odwiedzający będzie mógł wykonać bezpłatne badania i skorzystać z darmowych konsultacji u specjalistów. Przez cztery godziny chętni będą mogli m.in. oznaczyć poziom glukozy i cholesterolu we krwi oraz skorzystać ze spirometrii i EKG. Wyniki skonsultuje kardiolog. Kobiety w ciąży będą miały wykonane KTG (rejestracja czynności serca płodu oraz czynności skurczowej macicy). Ponadto, będą pokazy oraz nauka udzielania pierwszej pomocy i zabiegi fizjoterapeutyczne, a osoby posiadające znamiona będą mogły skorzystać z badania dermatoskopem i porad dermatologa.

Kontakt