Praca
Praca w czasach pandemii. Jak się w tym odnaleźć? V Forum PORP

Praca w czasach pandemii. Jak się w tym odnaleźć? V Forum PORP

Mat. prasowe PORP.
18.02.2021
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
18.02.2021

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku organizuje specjalną konferencję o aktualnych wyzwaniach rynku pracy. Będzie mowa o tym, jak zmieniła się praca w ostatnim czasie oraz o kompetencjach najwyżej cenionych dziś przez pracodawców. Przedstawione zostaną też wyniki badania przeprowadzonego wśród pomorskich firm, które pokazuje, jacy pracownicy są najbardziej poszukiwani i jak rozwinie się praca zdalna.

V Forum Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy „Przyszłość pracy. Nowe modele organizacji. Nowe kompetencje” odbędzie się 26 lutego 2021 w formule online w godz. 10.30-12.30. Będzie można śledzić je na Facebooku oraz przez .YouTube.

Nowe wyzwania dla firm i pracowników

Wśród zaproszonych gości będą m.in. prof. Jacek Gądecki (AGH), Monika Fedorczuk (Konferencja Lewiatan) oraz dr Magdalena Żadkowska (UG). Specjaliści rynku pracy, ekonomiści i psychologowie omówią aktualne wyzwania rynku pracy, czyli przede wszystkim zmianę modelu organizacyjnego przedsiębiorstw w czasie pandemii. Pracownicy dowiedzą się, jakie nowe kompetencje są -niezbędne, by praca w obecnych warunkach była efektywna i satysfakcjonująca. Jednym z ważnych tematów będzie praca .zdalna i jej przyszłość, nawet po zakończeniu epidemii COVID-19.

Jak zmieniły się w pomorskie firmy od początku pandemii?

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w ostatnich miesiącach na funkcjonowanie pomorskich przedsiębiorstw znaczący wpływ zaczęła mieć praca zdalna. Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, po to by przeanalizować, jak zmienia się sposób działania firm i instytucji w regionie przeprowadził pod koniec 2020 roku badanie wśród pomorskich pracodawców i pracowników na temat „Aktualnego i prognozowanego zapotrzebowania na pracowników oraz perspektyw rozwoju pracy zdalnej na pomorskim rynku pracy w obecnej sytuacji pandemicznej”.

– Podczas Forum po raz pierwszy zaprezentujemy pozyskane dane i pokażemy, jakim zmianom w ciągu kilku miesięcy uległy warunki i zasady świadczenia pracy. Przyjrzymy się temu zarówno z punktu widzenia pracodawców, jak i pracowników – mówi Katarzyna Żmudzińska, wicedyrektor WUP w Gdańsku. – Zastanowimy się, jaki nowe możliwości otwiera praca zdalna, w których branżach się sprawdza, jakich nowych kompetencji uczy pracowników i pracodawców – opowiada Żmudzińska.

Więcej informacji o forum na stronie Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.