Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Edukacja i sport
Poznaj Gdańsk z Dominikiem. Wyjątkowa edycja imprezy na orientację w Śródmieściu

Poznaj Gdańsk z Dominikiem. Wyjątkowa edycja imprezy na orientację w Śródmieściu

Fot. pixabay.com

Już w najbliższą niedzielę, 5 lipca 2020 r. odbędzie się kolejna miejska gra terenowa Dominik. To doskonała okazja do spaceru, spędzenia dnia na wolnym powietrzu i poznania nieznanych zakątków Śródmieścia Gdańska.

Na tegoroczną edycję organizatorzy przygotowali dwie całkowicie nowe trasy fotograficzne.

 

Z mapą przez miasto

Gra terenowa to świetna zabawa dla każdego, niezależnie od wieku. Na starcie każdy zawodnik otrzymuje mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które trzeba odnaleźć. W tym roku organizatorzy przygotowali dwie trasy do wyboru. Pierwsza krótsza o nazwie „Bramy, portale, portyki”, której tematyką, jak sama nazwa wskazuje, będą gdańskie bramy, portale i portyki. Druga trasa poprowadzi uczestników śladem kościołów i świątyń.  

Start i meta zawodów znajdować się będą przy Teatrze Szekspirowskim. Każdy z uczestników musi posiadać własny długopis do zaznaczania właściwych odpowiedzi. Każdy otrzyma także pamiątkowy medal, 1 pkt. do Turystycznej Odznaki Imprez na Orientację a najmłodsi wezmą udział w losowaniu nagród.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny na stronie www.parkoweBnO.pl.

 

Program imprezy:

9.30-12.30 praca biura zawodów. Można przyjść o dowolnej godzinie w podanym przedziale czasu.

10.00-12.30 start drużyn zgłoszonych internetowo (z zarezerwowanymi mapami) i drużyn zgłoszonych na miejscu (w ramach puli map rezerwowych). Minuty startowe przydzielane będą na starcie zgodnie z kolejnością rejestracji uczestników w sekretariacie.

14.00 godzina zamknięcia mety

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.