Edukacja i sport
kajaki na Motławie. Fot. Gdański Ośrodek Sportu

Posprzątaj Motławę i poznaj Gdańsk od strony wody. Akcja ekoKajak trwa

Kajaki na Motławie. Fot. Gdański Ośrodek Sport
08.05.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
08.05.2021

Chcesz ciekawie spędzić dzień na powietrzu i zwiedzić Gdańsk od strony Motławy? Weź udział w akcji ekoKajak. Wystarczy zebrać worek (min. 30 l) śmieci z rzeki, aby pomóc środowisku. W nagrodę bezpłatnie wypożyczysz m.in. kajak lub rower wodny.

Aby wziąć udział w akcji ekoKajak, należy wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Gdańskiego Ośrodka Sportu na adres ekokajak@sportgdansk.pl najpóźniej dzień przed planowanym spływem.

Posprzątaj śmieci…

Gdański Ośrodek Sportu w maju na przystani Żabi Kruk organizuje akcję promocyjną ekoKajak. Jej celem jest posprzątanie śmieci na trasie spływu Motławą. W zamian każdemu uczestnikowi przedsięwzięcia na dwie godziny zostanie bezpłatnie udostępniony sprzęt. Będzie można wypożyczyć: kajaki, rowery wodne lub łódki wiosłowe. Liczba jednostek biorących udział w akcji jest ograniczona. Jednocześnie udostępnionych może być 5 kajaków, 2 rowery wodne i jedna łódź wiosłowa.

… i za darmo popłyń kajakiem

Aby skorzystać z bezpłatnego wypożyczenia, należy pozbierać śmieci z wody na trasie spływu. Chodzi o minimum trzydzieści litrów na kajak/rower wodny/łódkę. Zebrane śmieci m.in.: siatki foliowe, butelki plastikowe, opakowania po artykułach spożywczych należy dostarczyć na Żabi Kruk i posegregować do pojemników znajdujących się na terenie przystani. Uczestnicy zostaną wyposażeni w worki na śmieci i chwytaki. Warto zabrać ze sobą swoje rękawice, które ułatwią sprzątanie. Na miejscu uczestnik zobowiązany jest do wniesienia kaucji w wysokości 50 zł za sprzęt wodny, kamizelki asekuracyjne oraz chwytaki. Kaucja podlega zwrotowi po oddaniu sprzętu.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.