Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/06/353656988_3131086997195941_4990923353420354383_n.jpg Poradnia chirurgii onkologicznej w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni w nowej lokalizacji. Co się zmieniło?

Poradnia chirurgii onkologicznej w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni w nowej lokalizacji. Co się zmieniło?

Fot. źródło: Facebook/ Szpitale Pomorskie
26.06.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
26.06.2023

W Poradni chirurgii onkologicznej są m.in.: gabinety konsultacyjne, diagnostyczno-zabiegowe, poczekalnia dla pacjentów oraz toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja kosztowała prawie 1,9 mln zł. Poradnię zdobi też nowoczesna szklana instalacja.

Uroczyste otwarcie poradni w nowej siedzibie w Gdyni (budynek nr 1, wejście od. ul. Huzarskiej) odbyło się 24 czerwca 2023 r. i było połączone z piknikiem zdrowotnym.

Jak wygląda po zmianach?

Poradnia chirurgii onkologicznej zajmuje prawie 160 m kw. Są w niej: dwa gabinety konsultacyjne, dwa gabinety diagnostyczno-zabiegowe, poczekalnia dla pacjentów oraz pokój pielęgniarki zarządzającej. Ponadto, przygotowano: pomieszczenie socjalne, magazyn, toaletę dla pacjentów dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także szatnię dla personelu z przyległą łazienką oraz pomieszczenie porządkowe. Zmiany kosztowały prawie 1,9 mln zł, z czego większość środków przekazał samorząd województwa pomorskiego, a spółka Szpitale Pomorskie dołożyła 50 tys. zł.

Jest też coś wyjątkowego

Poradnia zyskała unikalny wystrój. Wszystko za sprawą sopockiej artystki Edyty Barańskiej, która na co dzień realizuje prace w wielu miejscach na świecie. Tym razem nieodpłatnie upiększyła poradnię stworzoną przez siebie instalacją ze szkła artystycznego. Ten miły akcent nie tylko ocieplił wizerunek Poradni chirurgii onkologicznej, ale też będzie cieszył oczy pacjentów czekających na badania czy terapię. Jak wyjaśniała Barańska: ” To chmury i niebo nadziei z promykiem słońca dla osób w drodze po wyzdrowienie.”

Piknik zdrowotny

W sobotę, chętni mogli skorzystać też z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych. Można było zbadać występujące na skórze znamiona, sprawdzić poziom glukozy we krwi oraz zmierzyć ciśnienie tętnicze. Porad udzielali chirurdzy onkologiczni i dietetycy.  Panie ze Stowarzyszenia Amazonki Gdyńskie uczyły, jak prawidłowo badać piersi.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.