Edukacja i sport
Popłyń rzeką Wdą ze Schodna do Wdzydz. Ruszyły zapisy na Wielki Spływ Kajakowy

Popłyń rzeką Wdą ze Schodna do Wdzydz. Ruszyły zapisy na Wielki Spływ Kajakowy

Fot. facebook.com/PomorskieSzlakiKajakowe
19.08.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
19.08.2021

Piąty Wielki Spływ Kajakowy odbędzie się 4 września 2021 r. Kajakarze zwodują kajaki na jeziorze Schodno i dopłyną do przystani jeziorze Jelenie we Wdzydzach. Zapisy już trwają!

Poprzednie spływy kajakowe odbyły się na Wiśle, Raduni, Brdzie i Nogacie. Udział w spływie kosztuje 20 zł.

Rzeką Wdą do Wdzydz

Szlak rzeki Wda to jedna z najbardziej popularnych tras kajakowych na Pomorzu. Przepływa ona przez kaszubskie lasy i liczne jeziora. Tegoroczny Wielki Spływ Kajakowy rozpocznie się w Zielonej Szkole nad jeziorem Schodno. Uczestnicy pokonają 10 kilometrów. Meta spływu znajduje się we Wdzydzach, w nowo wybudowanej przystani nad jeziorem Jelenie. Na zakończenie spływu na uczestników czekać będzie ciepły poczęstunek oraz atrakcje z muzyką na żywo.

Płyniemy razem

Wielki Spływ Kajakowy to nie tylko okazja do spotkania innych miłośników kajaków. To również idealny pomysł na aktywne spędzenie soboty i poznanie uroczych zakątków naszego regionu. Spływ odbędzie się z zachowaniem obowiązujących kowidowych zasad bezpieczeństwa. Przez cały spływ nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać ratownicy WOPR.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na stronie e-kajakowo.pl. Koszt uczestnictwa to 20 zł.

Co nowego na kajakowych szlakach

W tym roku dla wodników przygotowano nowe przystanie, slipy, rynny do wyciągania kajaków i miejsca na ogniska, m.in. na szlaku Wdy (gm. Czersk), Łeby (gm. Lębork) i Studnicy (gm. Miastko). Wszystkie inwestycje powstały w ramach projektu Pomorskie Szlaki Kajakowe, realizowanego przez samorząd województwa pomorskiego we współpracy z samorządami lokalnymi. Na 34 szlakach wodnych o łącznej długości ponad 1000 km do końca 2022 roku zostanie zrealizowanych 25 projektów m.in. budowa przenosek, miejsc wodowania i wyjmowania kajaków, stanic i przystani kajakowych.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.