Gospodarka
SPEKTRUM

Ponad 27 mln zł. dla pomorskich firm. Konkurs grantowy SPEKTRUM wystartował

For. pixabay.com
13.08.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
13.08.2020

Nawet 50 proc. dofinansowania na zakup specjalistycznych usług doradczych mogą uzyskać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa pomorskiego. Firmy dotknięte pandemią mogą ubiegać się nawet o 95 proc. dofinansowania. Wnioski można już składać w Agencji Rozwoju Pomorza.

Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Czym jest SPEKTRUM?

Realizowany przez Agencję Rozwoju Pomorza projekt „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych” skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. – W ramach systemu tworzony jest katalog usług doradczych odpowiadający potrzebom rozwojowym pomorskich firm. W bazie danych projektu można już znaleźć usługi z wielu branż – mówi Katarzyna Laskowska kierownik projektu SPEKTRUM w Agencji Rozwoju Pomorza. Są między innymi ogłoszenia prawne i podatkowe, związane z eksportem czy z zakresu marketingu, HR i doradztwa środowiskowego. – Do katalogu dodawane będą kolejne usługi. Możliwość zgłaszania kolejnych typów usług będą mieli zarówno przedsiębiorcy poszukujący wsparcia, jak i firmy doradcze – dodaje.

 

Nawet 200 tys. euro

Przedsiębiorstwa, które zgłoszą się do konkursu mogą otrzymać dofinansowanie nawet do 50 proc., ale przedsiębiorstwa dotknięte skutkami pandemii mogą liczyć na granty sięgające nawet 95 proc. – Co ważne, o granty można starać się wielokrotnie. Wystarczy spełniać odpowiednie kryteria – wyjaśnia przedstawicielka ARP. Łączna wartość otrzymanego przez firmę wsparcia nie może przekroczyć 200 tys. euro. Jak aplikować o wsparcie? – Procedura jest prosta. Wystarczy poddać się badaniu wstępnemu i wybrać usługę z katalogu. Oferujemy także możliwość bezpłatnego badania potrzeb rozwojowych firmy – opisuje Laskowska. Nabór wniosków rozpoczął się 12 sierpnia 2020 r. i przebiega w trybie ciągłym. Usługi doradcze muszą zakończyć się najpóźniej w połowie 2023 r. Wartość projektu SPEKTRUM to ponad 27 mln zł, a unijne dofinansowanie wynosi prawie 17 mln zł.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu grantowego na stronie Agencji Rozwoju Pomorza.

 

Spektrum logo

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.