Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Zdrowie
Ponad 2,6 mln zł na unowocześnienie apteki w szpitalu w Redłowie. Będzie większa i lepiej wyposażona

Ponad 2,6 mln zł na unowocześnienie apteki w szpitalu w Redłowie. Będzie większa i lepiej wyposażona

Nowoczesny sprzęt w Parcowni Cytostatyków. Fot. Szpitale Wojewódzkie w Gdyni

Apteka wraz z Pracownią Cytostatyków, działająca w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni przenosi się do budynku nr 6. Nowa lokalizacja to większe pomieszczenia i więcej specjalistycznego sprzętu , potrzebnego m.in. do przygotowywania leków dla chorych na nowotwory. Remont pomieszczeń i zakup urządzeń kosztował ponad 2,6 mln zł. Apteka i pracownia zaczną działać w połowie kwietnia 2017 r.

 

Po modernizacji poprawi się jakość świadczonych usług medycznych. Liczba pacjentów onkologicznych, którzy potrzebują terapii  cytostatykami, jest niestety coraz większa. W nowej lokalizacji pracownicy Apteki Szpitalnej wraz z Pracownią Cytostatyków będą mieli do dyspozycji większe pomieszczenia i – co najważniejsze – więcej nowoczesnego specjalistycznego sprzętu.

Połączenie apteki i Pracowni Cytostatyków, które do tej pory działały w oddzielnych budynkach, było konieczne ze względu na zapisy Prawa farmaceutycznego (wspólna lokalizacja).

Prace związane z przeniesieniem do nowej siedziby rozpoczęły się w maju 2016 r. Remont i zakup sprzętu kosztowały 2 608 906 zł. Z budżetu województwa przekazano na ten cel 2 357 551 zł (środki własne województwa: 1 090 000 zł, dotacja z budżetu państwa: 1 267 551 zł). Spółka Szpitale Wojewódzkie w Gdyni, w skład której wchodzi redłowska placówka,  ze środków własnych dołożyła 251 355 zł.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.