Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ponad 2,6 mln zł na unowocześnienie apteki w szpitalu w Redłowie. Będzie większa i lepiej wyposażona

Ponad 2,6 mln zł na unowocześnienie apteki w szpitalu w Redłowie. Będzie większa i lepiej wyposażona

Nowoczesny sprzęt w Parcowni Cytostatyków. Fot. Szpitale Wojewódzkie w Gdyni

Apteka wraz z Pracownią Cytostatyków, działająca w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni przenosi się do budynku nr 6. Nowa lokalizacja to większe pomieszczenia i więcej specjalistycznego sprzętu , potrzebnego m.in. do przygotowywania leków dla chorych na nowotwory. Remont pomieszczeń i zakup urządzeń kosztował ponad 2,6 mln zł. Apteka i pracownia zaczną działać w połowie kwietnia 2017 r.

 

Po modernizacji poprawi się jakość świadczonych usług medycznych. Liczba pacjentów onkologicznych, którzy potrzebują terapii  cytostatykami, jest niestety coraz większa. W nowej lokalizacji pracownicy Apteki Szpitalnej wraz z Pracownią Cytostatyków będą mieli do dyspozycji większe pomieszczenia i – co najważniejsze – więcej nowoczesnego specjalistycznego sprzętu.

Połączenie apteki i Pracowni Cytostatyków, które do tej pory działały w oddzielnych budynkach, było konieczne ze względu na zapisy Prawa farmaceutycznego (wspólna lokalizacja).

Prace związane z przeniesieniem do nowej siedziby rozpoczęły się w maju 2016 r. Remont i zakup sprzętu kosztowały 2 608 906 zł. Z budżetu województwa przekazano na ten cel 2 357 551 zł (środki własne województwa: 1 090 000 zł, dotacja z budżetu państwa: 1 267 551 zł). Spółka Szpitale Wojewódzkie w Gdyni, w skład której wchodzi redłowska placówka,  ze środków własnych dołożyła 251 355 zł.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.