Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/03/P1022669-scaled.jpg Pomorskie wspiera sport młodzieżowy. Nagrody dla najlepszych klubów naszego regionu

Pomorskie wspiera sport młodzieżowy. Nagrody dla najlepszych klubów naszego regionu

Fot. Jacek Sowa / UMWP
13.03.2024
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
13.03.2024

Zakup sprzętu sportowego oraz wsparcie rozwoju młodych zawodników i zawodniczek. Na ten cel samorząd województwa pomorskiego przeznaczył 600 tys. zł w ramach pierwszej edycji projektu Pomorski Klub Sportowy. Nagrodzone zostały kluby, które w 2023 r. osiągnęły wybitne rezultaty w systemie sportu młodzieżowego.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla najlepszych klubów sportowych województwa pomorskiego odbyła się 13 marca 2024 r. w sali Niebo Polskie w Gdańsku.

Wsparcie młodych zawodników

Na pierwszą w historii edycję projektu Pomorski Klub Sportowy samorząd naszego regionu przeznaczył 600 tys. zł. Nagrodzone zostały kluby, które w 2023 r. osiągnęły wybitne rezultaty sportowe i zdobyły co najmniej 100 punktów w systemie sportu młodzieżowego. W systemie tym uwzględniane są wyniki z głównych imprez sportowych, w tym Mistrzostw Polski.

– Dzięki ciężkiej pracy trenerów i instruktorów wychowujemy znakomitych sportowców reprezentujących nasz region, mistrzów Polski, Europy i świata, przyszłych olimpijczyków – mówił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Chciałbym pogratulować klubom z Pomorza za ten miniony rok i osiągnięcie wspaniałych rezultatów, które wynikają z ogromnej pasji i miłości do sportu.

Otrzymane pieniądze kluby będą mogły przeznaczyć na realizację swoich celów statutowych oraz dalszy rozwój młodych zawodników, przede wszystkim zakup sprzętu sportowego.

.

Absolutny rekord punktowy

Nagrodzone kluby reprezentują ponad 30 różnych dyscyplin sportowych, w tym żeglarstwo, lekką atletykę, sporty gimnastyczne, pływanie, karate czy szermierkę. Prezes Pomorskiej Federacji Sportu Adam Korol wspomniał, że w 2023 r. zdobyły one rekordową liczbą punktów w systemie sportu młodzieżowego.

– Jako województwo zdobyliśmy 14 416 punktów. To jest absolutny rekord! – podkreślił Adam Korol.

W gronie najlepszych znalazło się 37 klubów z całego województwa na czele z AZS AWFiS Gdańsk, który uzyskał 1 483 pkt. zajmując pierwsze miejsce w województwie oraz trzecie miejsce w Polsce. Wśród wyróżnionych klubów znalazły się również m.in. SKŻ Ergo Hestia Sopot (533 pkt.), Gminny Klub Sportowy „Cartusia” w Kartuzach (380 pkt.) oraz GTK Gdynia (250 pkt.).

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.