Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/05/Gabinet-zabiegowy-1-scaled.jpg Pomorski samorząd wspiera szpitale psychiatryczne. Izba przyjęć w Kocborowie po remoncie [GALERIA]

Pomorski samorząd wspiera szpitale psychiatryczne. Izba przyjęć w Kocborowie po remoncie [GALERIA]

Gabinet zabiegowy w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim. Fot. materiał prasowy szpitala
18.05.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
18.05.2022

Izba przyjęć w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim została przebudowana. Są w niej m.in.: dwie izolatki, gabinety zabiegowy i pielegniarski. Wymieniono też instalacje. Ponadto, zamontowano oświetlenie wokół budynku i zasadzono zieleń.

Uroczyste otwarcie wyremontowanej izby przyjęć z udziałem członkini Zarząd Województwa Pomorskiego Agnieszki Kapały-Sokalskiej odbyło się 18 maja 2022 r.

Co się zmieniło?

Przebudowane zostały pomieszczenia izby przyjęć znajdujące się na parterze. W efekcie powstały m.in.: dwie jednoosobowe izolatki z łazienkami, gabinety: badań, zabiegowy i pielęgniarek, dyżurka lekarska, szatnia oraz poczekalnia. Ponadto, przebudowano mieszkanie na pierwszym piętrze, które zyskało nową funkcję. Stało się pokojem socjalnym dla lekarzy i ratowników medycznych. W remontowych pomieszczeniach wymieniono okna i drzwi. Zamontowano też nowe instalacje m.in.: wodociągową, elektryczną, kanalizacji sanitarnej i centralnego ogrzewania.

–  Izba przyjęć Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim zyskała nowe oblicze, zapewnia teraz większe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi – mówiła członkini Zarząd Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Jest zielono i jasno

Nowe oblicze zyskało również otocznie izby przyjęć. Zamontowano oświetlenie na zewnątrz budynku. Wymieniono chodniki wzdłuż drogi dojazdowej oraz między chodnikiem a ogrodzeniem posadzono trawę, krzewy i drzewa.

– To kolejna ważna inwestycja, która została zrealizowana m.in. dzięki środkom z budżetu województwa pomorskiego oraz środkom unijnym pozostających w dyspozycji Zarządu Województwa Pomorskiego. Przypomnę, że od 2019 roku pomorski samorząd przeznaczył ponad 24 mln zł na inwestycje w tej placówce. Z tych środków w szczególności wymieniliśmy: kilkaset łóżek szpitalnych na nowe, doposażyliśmy sale terapeutyczne na oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży, kupiliśmy karetkę transportową, niezbędny sprzęt medyczny, a aktualnie kończymy przebudowę, rozbudowę Oddziału Psychiatrycznego dla Młodzieży oraz Oddziału Psychiatrii Sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu dla nieletnich – tłumaczyła Kapała-Sokalska.

Koszt inwestycji

Przebudowa izby przyjęć w szpitalu w Starogardzie Gdańskim pochłonęła prawie 2,2 mln zł, w tym ponad 980 tys. pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, prawie 800 tys. zł z budżetu województwa pomorskiego, ponad 350 tys. zł z funduszy europejskich, a szpital przeznaczył ponad 50 tys. zł.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.