Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/06/DSC09648.jpg Pomorski Pracodawca Roku 2022. Oto najlepsi z najlepszych

Pomorski Pracodawca Roku 2022. Oto najlepsi z najlepszych

Fot. mat. Pracodawcy Pomorza
04.06.2023
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
04.06.2023

Wyróżnienie dla najlepszych pracodawców Pomorza przyznawane jest przez najstarszą i największą organizację pracodawców na Pomorzu czyli „Pracodawców Pomorza”, która działa od 1991 r. W konkursie nagradzane są firmy mające znaczący udział w rozwoju gospodarczym kraju i regionu, których działania upowszechniają praktyki społecznej odpowiedzialności biznesu. A kto został wyróżniony w 2023 r.?

W uroczystości wręczenia wyróżnień dla firm wziął udział marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.

Uroczysty wieczór

Doroczna Gala Pracodawców Pomorza to uroczysty wieczór, podczas którego pomorskie środowisko gospodarcze honoruje najlepszych ze swojego grona, nadając im w różnych kategoriach tytuły Pracodawcy Pomorza za miniony rok. Tegoroczne spotkanie odbyło się  w AmberExpo Gdańsk. Warto dodać, że wyróżnienia są przyznawane już od kilkunastu lat. Konkurs rozstrzygany jest w czterech kategoriach: mikroprzedsiębiorstwo (zatrudniające do dziewięciu pracowników), małe przedsiębiorstwo (zatrudnienie od 10 do 50 pracowników), średnie przedsiębiorstwo (zatrudnienie od 51 do 250 pracowników) i duże przedsiębiorstwo (zatrudnienie powyżej 250 pracowników).

– Te firmy to niewątpliwie perły pomorskiej gospodarki. Jednocześnie to przedsiębiorcy, którzy prowadząc swoją działalność propagują dobre praktyki i społeczną odpowiedzialność biznesu – podkreślał Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Kto zatem został wyróżniony w tym roku?

Oto najlepsi

Nagrodę główną i tytuł pomorskiego pracodawcy roku w kategorii do 9 pracowników otrzymała firma WEB24.com.pl. W kategorii firm zatrudniających do 50 pracowników odznaczona została firma ATM Lightning. Z kolei w kategorii przedsiębiorstwa zatrudniającego do 250 pracowników tytuł najlepszego pracodawcy otrzymała firma Iglotex. Jeden z największych inwestorów na Pomorzu, Northvolt został wyróżniony w kategorii powyżej 250 pracowników. Pracodawcy Pomorza przyznali również wyróżnienia, które otrzymali: RDL Hydraulics, Advanced Protection Systems, Multipacking Solution Tczew, Cemet ltd, Baltic Hub Container, Ecol-Unicon, Farm Frites Poland, MM Kwidzyn oraz Radmor S.A.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.