Edukacja i sport
Seniorzy podczas treningu Nordic Walking

Pomorscy seniorzy mimo pandemii grają w tenisa, piłkę nożną i biegają

Fot. mat. prasowe GOSRIT Luzino.
06.11.2020
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
06.11.2020

W województwie pomorskim działa dziesięć klubów skupionych wokół Ludowych Zespołów Sportowych, w ramach których ćwiczy kilkaset osób. W całym regionie organizowane są biegi, wycieczki rowerowe, spacery Nordic Walking oraz zawody gry w piłkę nożną czy tenisa stołowego. Uczestnikami zajęć w ramach LZS są m.in. seniorzy.

Aktywność LZS dla seniorów to również zajęcia integracyjne, szkolenia z nowych technologii czy spotkania z dietetykiem.

 

Aktywni mimo pandemii

Pandemia spowodowała, że zajęcia odbywają się w innej formie niż dotychczas. Warsztaty prowadzone są online, a aktywność fizyczna na zewnątrz wyłącznie w maseczkach i bezpiecznych odstępach. Mimo utrudnień pomorscy seniorzy chcą być aktywni. Regionalne kluby skupione wokół inicjatywy LZS działają w: Sztumie, Luzinie, Chmielnie, Strzelnie (gm. Puck), Trąbkach Wielkich, Pszczółkach, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Bojanie i Kłębowie. Największym powodzeniem cieszą się zajęcia sportowe. Prężnie działa m.in. sekcja Nordic Walking w Sztumie i weteranów lekkiej atletyki w gm. Puck, dla których organizowane są liczne zawody (w 2020 roku odbyły się XX Otwarte Mistrzostwa Ziemi Puckiej w Czwórboju Rzutowym Weteranów). Są też zajęcia z dietetykiem, szkolenia z nowych technologii i wyjazdy integracyjne.

 

Prawie 300 sportowców na senioriadzie

Podsumowaniem rocznej działalności pomorskich LZS była Województwa Senioriada w Skarszewach. Wzięło w niej udział prawie 300 osób z całego regionu. Byli seniorzy-sportowcy z Gdańska, Wejherowa, Sztumu, Starogardu Gdańskiego, Pruszcza Gdańskiego oraz gmin: Smętowo Graniczne, Trąbki Wielkie, Puck, Luzino, Gniew, Morzeszczyn, Pruszcz Gdański, Chmielno i Skarszewy. Senioriada odbyła się po raz trzeci.

Fot. mat. prasowe GOSRIT Luzino.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.