Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Polska szkoła reportażu w Gdańsku, czyli Festiwal Czytelniczy Sztuka Czytania

Polska szkoła reportażu w Gdańsku, czyli Festiwal Czytelniczy Sztuka Czytania

Fot. ©Depositphotos/adistock

Trzy dni czytelniczych atrakcji. Będą spotkania z autorami i dyskusje na ciekawe tematy. Poznaj polskich autorów reportaży.

 

Festiwal Czytelniczy Sztuka Czytania odbędzie się w dniach 23-25 listopada 2017 r. w czterech filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

 

Trzy dni z książką

Na tegorocznej edycji festiwalu gościć będą zarówno autorzy szeroko znani i nagradzani oraz debiutanci, wchodzący dopiero na rynek wydawniczy. Spotkania z nimi będą okazją do wielu ciekawych dyskusji nie tylko o warsztacie pisarskim. Uczestnicy dowiedzą się jak zbierać materiały i czym tak naprawdę jest literatura faktu. Dyskutować będzie można również o aktualnych kwestiach społecznych, o jakich piszą autorzy.  

 

Kto będzie na festiwalu?

Niewątpliwą gwiazdą festiwalu będzie zdobywca Nagrody Nike 2017 Cezary Łazarewicz, autor reportażu „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” oraz „Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza”. Bardzo ciekawe będzie również spotkanie z Pawłem Smoleńskim, reportażystą skupiającym się na regionie bliskowschodnim. Z kolei Piotr Lipiński opowie o swojej pracy nad książkami „Cyrankiewicz. Wieczny Premier” czy „Bierut. Kiedy partia była bogiem”.

 

Szczegółowy program Festiwalu Czytelniczego Sztuka Czytania/Reportaż na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz na profilu Facebook.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.