Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/04/DSC_4151.jpg Pola Nadziei

Pola Nadziei 2021 na Pomorzu. Trwa wirtualna kwesta na rzecz pomorskich hospicjów

Żonkilowa Parada. Fot. archiwum Fundacji Hospicyjnej
20.04.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
20.04.2021

Pomocy można udzielić biorąc udział w wirtualnej zbiórce na rzecz pomorskich hospicjów. Akcja potrwa do 2 maja. Odważni niech wezmą udział w challenge’u. W piątek, 23 kwietnia wystartuje marszobieg Żonkilowa droga, a w niedzielę, 25 kwietnia internetowa telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV pokaże, jak hospicja wspierają chorych i ich rodziny.

Z powodu pandemii zbiórki odbywają się on-line. Jednak tradycyjne skarbonki Pól Nadziei będzie można znaleźć też w firmach, sklepach oraz parafiach.

Czym są Pola Nadziei?

To wiosenna akcja organizowana w wielu miastach Polski, w tym w Trójmieście i Pucku. Chodzi o uzyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi. Ważny jest też cel edukacyjny i wspólnotowy: propagowanie idei  wolontariatu, otwarcie serc i oczu na potrzeby osób cierpiących.

– Pola Nadziei to czas, kiedy pochylamy się z pokorą nad sensem życia, gdy śmiertelna choroba dotyka drugiego człowieka, a w szczególności kogoś bliskiego – mówi Małgorzata Bałkowska, prezes Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. – Z własnego doświadczenia wiem, jakie to trudne i wymagające pozwolić odejść komuś bliskiemu i sprawić, aby odbyło się to z poszanowaniem godności, bez bólu i cierpienia. Pola Nadziei to też czas, kiedy radośnie idziemy z żonkilami w dłoniach. Mówimy światu, jak ważna jest opieka paliatywna, informujemy i prosimy o wsparcie działalności hospicjów, o wsparcie opieki nad śmiertelnie chorymi dziećmi i dorosłymi. Mówimy też, że bez Was – wolontariuszy, darczyńców, ludzi dobrej woli – ta opieka byłaby niemożliwa. W tym roku Pola Nadziei dla mnie osobiście to czas wdzięczności. Właśnie za opiekę hospicyjną nad najbliższymi mi osobami i nade mną. Ogromnie za to wszystko dziękuję – wyjaśnia Bałkowska.

Komu można pomóc?

Dochód zebrany podczas Pól Nadziei na Pomorzu wesprze działalność: Fundacji Hospicyjnej prowadzącej Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci Bursztynowa Przystań oraz Stowarzyszenia Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Jak wpłacić darowiznę dla hospicjów?

Zbiórki będą prowadzone on-line:

Ponadto, można wrzucić datek do skarbonek, które znajdują się w różnych miejscach m.in. firmach, sklepach oraz parafiach.

Włącz Pola Nadziei na Pomorzu TV

W niedzielę, 25 kwietnia pierwszy program wyemituje telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV. Współtworzony przez 7 pomorskich hospicjów kanał pokaże, na czym polega opieka hospicyjna, jak wygląda troska o pacjentów i codzienne działanie. W jej programie nie zabraknie też energetycznych koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi. Dla widzów zagrają m.in. Adam Kalinowski, finalista programu The Voice of Poland oraz grupa wokalno-taneczna Da Capo al Fine. Telewizja będzie nadawać przez stronę Pola Nadziei na Pomorzu. Znajdziesz ją także na kanale YouTube 

Maszeruj dla hospicjum

Osoby, które lubią aktywność fizyczną, mogą uczestniczyć w marszobiegu Żonkilowa droga. Sportowa akcja potrwa od godz. 9.00 rano 23 kwietnia do północy 25 kwietnia. Każdy może wziąć w niej udział. Można wystartować z dowolnego miejsca. Jedynym warunkiem jest wcześniejsza rejestracja i wpłata symbolicznej opłaty wpisowej, która wynosi minimum 10 zł. Można wpłacić więcej, bo cały dochód z marszobiegu zostanie przekazany na Pola Nadziei Zachęćcie rodzinę i przyjaciół do wspólnej aktywności. Regulamin i rejestracja zapisów dostępne są na stronie Fundacji Przytulny Domek.

Podejmiesz wyzwanie?

Trwa również challenge na Facebooku. Zadanie jest proste. Wystarczy zrobić zdjęcie lub filmik z żółtym motywem, w treści posta nominować trzy osoby, firmy lub organizacje, dopisać hasztag #polanadzieinapomorzu oraz wpłacić choćby drobną kwotę na numer konta 66 1540 1098 2001 5562 4727 0012 z dopiskiem Pola Nadziei na Pomorzu.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.