Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/12/IMG_3775-1.jpg Pociągiem po Gdańsku bez ograniczeń. Obowiązuje porozumienie samorządu województwa i Gdańska

Pociągiem po Gdańsku bez ograniczeń. Porozumienie samorządu województwa i Gdańska będzie obowiązywać nadal

Fot. Aleksander Olszak
01.01.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
01.01.2021

W marcu 2020 r. samorząd województwa pomorskiego i władze Gdańska zawarły porozumienie, dzięki któremu posiadacze Gdańskiej Karty Mieszkańca, posiadający bilet okresowy ZTM, mogą korzystać z pociągów Polregio i SKM. Porozumienie będzie obowiązywać przez kolejny rok.

 

Wzajemne honorowanie biletów to znaczące ułatwienie dla mieszkańców w codziennych podróżach do pracy czy nauki.

 

Razem dla pasażerów

Pierwsze porozumienie o wzajemnym honorowaniu biletów samorząd województwa pomorskiego i miasto Gdańsk zostało podpisane 25 marca 2020 r. Znacząco ułatwiło to podróżowanie po Gdańsku. Pierwotnie zakładano, że porozumienie będzie obowiązywać do końca 2020 r. Okazało się jednak, że oferta była strzałem w dziesiątkę i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Została więc podjęta decyzja o przedłużeniu obowiązywania porozumienia na kolejny rok.

 

Jak to działa?

Korzystanie z biletu jest bardzo proste. Wystarczy mieć imienny bilet okresowy ZTM w Gdańsku, zintegrowany ze spersonalizowaną Gdańską Kartą Mieszkańca. Co ważne, karta mieszkańca może być zarówno w wersji plastikowej, jak i elektronicznej. W pociągach bilety będą ważne na terenie pomiędzy stacjami: Gdańsk Lipce, Gdańsk Żabianka i Gdańsk Osowa.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.