Turystyka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/04/279094362_534549314768022_3166437577795173898_n.jpg Plaża na Półwyspie Helskim jedną z najpiękniejszych w Europie. Kto jeszcze znalazł się w rankingu?

Plaża na Półwyspie Helskim jedną z najpiękniejszych w Europie. Kto jeszcze znalazł się w rankingu?

Plaża na Półwyspie Helskim. Fot. Michał Piotrowski
26.04.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
26.04.2022

Według prestiżowego rankingu European Best Destinations plaża na Półwyspie Helskim jest wśród 22 najpiękniejszych w Europie. Zajęła 10. miejsce i jest jedyną polską plażą ujętą w plebiscycie.

European Best Destinations to europejska organizacja turystyczna z siedzibą w Brukseli. Została powołana do promocji kultury i turystyki w Europie. Organizuje głosowania na najlepszy kierunek podróży na kontynencie.

Które plaże wybrali podróżnicy?

W rankingu są 22 najpiękniejsze europejskie plaże. Pierwsze miejsce przypadło Porto Santo Golden Beach na portugalskiej wyspie Porto Santo w archipelagu Madery. Drugą lokatę zajęła Bolonia Beach w pobliżu hiszpańskiej Tarify, a trzecią Seixal Beach na Maderze. Kolejne wyróżnione plaże są: we Włoszech, Hiszpanii, Grecji i Francji. Dziesiątkę najpiękniejszych zamyka polska plaża na Półwyspie Helskim.

Na stronie European Best Destinations czytamy: „Po przylocie do Gdańska, jednego z najpiękniejszych miast Europy, pojedź wypożyczonym samochodem na Półwysep Helski, który wbrew swojej nazwie jest rajem na ziemi”.

Dalej możemy dowiedzieć się, że niezależnie od tego czy lubisz spokojny, czy aktywny wypoczynek, Hel jest stworzony dla Ciebie. Aby odkryć wyjątkowość półwyspu warto skorzystać z roweru. Zapaleni kolarze mogą udać się na 4-5 dniową wycieczkę wzdłuż wybrzeża od Świnoujścia do Półwyspu Helskiego. Podkreślono też, że Polska jest jednym z najpiękniejszych europejskich krajów, a półwysep ma wiele  naturalnych bogactw.

– Bardzo się cieszę, że europejska organizacja zajmująca się promocją kultury i turystyki doceniła jedną na najpiękniejszych pomorskich plaż. Jestem pewien, że turyści odwiedzający półwysep docenią to wyróżnianie i jeszcze liczniej będą go odwiedzać. Wiem, że 10. pozycja w rankingu to ogromne wyróżnienie i zobowiązanie, aby nie tylko utrzymać przyznane miejsce, ale też w kolejnym plebiscycie zdobyć wyższą lokatę – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Półwysep bezpieczny pod względem epidemiologicznym

Nie jest to pierwsze wyróżnienie tej plaży. W pierwszym roku pandemii koronawirusa, czyli 2020 r. Półwysep Helski znalazł się w pierwszej trójce najbezpieczniejszych plaż w Europie. Brano pod uwagę takie kryteria jak  m.in.: mała liczba osób zakażonych koronawirusem, wielkość plaż i liczba metrów kwadratowych dostępnych dla każdej osoby na plaży. Ponadto, ważna była bogata baza noclegowa, której pracownicy przestrzegali reżimu sanitarnego. Zestawienie to także przygotowała European Best Destination.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.