Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/e31af749-b96d-4efe-b81e-34f3f2f183be.jpg Piosenka jest dobra na wszystko. Koncert charytatywny „Głosy dla Hospicjów” w Gdańsku w najbliższą sobotę

Piosenka jest dobra na wszystko. Koncert charytatywny „Głosy dla Hospicjów” w Gdańsku w najbliższą sobotę

Piotr Machalica

Magda Umer, Piotr Machalica i Grzegorz Małecki zaśpiewają piosenki Kabaretu Starszych Panów 14 października 2017 r. w Filharmonii Bałtyckiej.

 

Koncerty z cyklu „Głosy dla Hospicjów” są organizowane już od 2007 roku, a dochód ze sprzedaży biletów przeznaczany jest na rzecz podopiecznych Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

 

Muzyka wspiera chorych

Charytatywnym koncertem w Światowym Dniu Hospicjów i Opieki Paliatywnej rozpoczyna się kampania „Hospicjum to też życie”, która w tym roku ma zwrócić uwagę na prawa i potrzeby opiekunów rodzinnych, czyli osób zajmujących się swoimi bliskimi w domach.

Gwiazdy wieczoru, Magda Umer, Piotr Machalica i Grzegorz Małecki wykonają najbardziej znane, najpiękniejsze piosenki Kabaretu Starszych Panów. Kameralny recital jest oparty na programie „Zimy żal”, który w 1989 roku okrzyknięto wydarzeniem artystycznym. Utwory napisane przez Jeremiego Przyborę do muzyki Jerzego Wasowskiego wykonywał wówczas sam Mistrz Przybora, a towarzyszyli mu m.in. Adrianna Biedrzyńska, Ewa Dałkowska, Maria Pakulnis, Magda Umer, Janusz Józefowicz, Piotr Machalica oraz Zbigniew Zamachowski. Wykonawcom towarzyszy zespół w składzie: Wojciech Borkowski – piano, Adam Cegielski – bas, Czesław Mały Bartkowski – perkusja.

 

Fundacja Hospicyjna, która jest organizatorem koncertu, prowadzi pierwsze i największe Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych na Pomorzu, nazwane imieniem jego założyciela, inicjatora ruchu hospicyjnego w Polsce – ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Rocznie opiekuje się około 1000 chorych. Wspiera rodziny i bliskich pacjentów zarówno w okresie choroby, jak i w żałobie. Z myślą o osieroconych dzieciach rozwija program „Tumbo Pomaga”.

 

Koncert charytatywny „Głosy dla Hospicjów” – Piosenki Starszych Panów

  • 14 października 2017 r., sobota, godz. 18.00
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • ul. Oławianka 1
  • Gdańsk
  • bilety – 65-130 zł (ticketpro.pl, bilety24.pl, kasy Filharmonii Bałtyckiej)

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.