Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/05/doctor-g5a42dda35_1920_1-exif-remove-1.jpg Piknik zdrowotny przy słupskim szpitalu. Z jakich badań i porad skorzystają pacjenci?

Piknik zdrowotny przy słupskim szpitalu. Z jakich badań i porad skorzystają pacjenci?

Fot. Pixabay.com
10.05.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
10.05.2023

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej Wojewódzki Szpitala Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku zaprasza na piknik zdrowotny, który odbędzie się w czwartek, 11 maja 2023 r. Będą m.in. porady chirurgów i okulistów, a także badania poziomu cukru.

Specjaliści będą czekać na pacjentów w godz. 11.00-14.00 przed wejściem głównym do szpitala.

Bogata oferta medyczna

Przed budynkiem szpitala przy ul. Hubalczyków 1 w Słupsku zostaną postawione cztery namioty, w których pracownicy szpitala będą udzielać porad medycznych oraz wykonywać badania. Będzie można m.in. sprawdzić poziom glukozy we krwi oraz zmierzyć ciśnienie tętnicze i określić BMI. Przez pracowników Oddziału okulistycznego będą wykonywane też badania przesiewowe, które mają wykryć zaćmę. Lekarze chirurdzy poinformują o kompleksowej opiece bariatrycznej w Ośrodku koordynowanej opieki bariatrycznej w Słupsku. Będzie można skorzystać z porad dietetyczek.

– Chętni będą mogli zapisać się do programu 40 plus oraz do programu profilaktyki chorób układu krążenia. Będzie można dokonać wyboru lekarza pierwszego kontaktu, a także zaszczepić się przeciwko COVID-19 – dodaje rzecznik szpitala Marcin Prusak.

Ponadto, ofertę przedstawi szpitalna szkoła rodzenia i poradnia laktacyjna, które prowadzić będą profilaktykę raka piersi i przeprowadzą naukę samobadania piersi na fantomie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.