Zdrowie
Punkt szczepień w UCK. Fot. Sylwia Mierzewska, UCK

Piknik na zdrowie on-line już w sobotę. Eksperci opowiedzą o szczepieniach

Punkt szczepień w UCK. Fot. Sylwia Mierzewska, UCK

Zaszczep wiedzę o szczepieniach to hasło tegorocznego Pikniku na zdrowie, który odbędzie się już w sobotę, 12 czerwca. Specjaliści z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w przystępny sposób wytłumaczą, jakie korzyści wynikają z poddania się szczepieniu przeciwko COVID-19. Przedstawią też ewentualne możliwe zdarzenia niepożądane po podaniu zastrzyku. Co ważne, będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Ze względu na sytuację epidemiczną piknik odbędzie się w formule on-line na profilu Hevelianum na Facebooku.

Fachowcy o szczepieniach

Temat szczepień wywołuje duże emocje. Duża część Polaków waha się albo rezygnuje z przyjęcia szczepionek, nie tylko tych przeciwko SARS-CoV-2, bazując nie na rzetelnej i eksperckiej wiedzy, a na komentarzach różnych osób, głównie internautów.

– Specjaliści biją na alarm, że w wyniku intensywnych działań środowisk antyszczepionkowych, powrócić mogą także polio, ospa czy krztusiec – tłumaczą organizatorzy wydarzenia. – Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Pikniku na zdrowie pozwoli wszystkim podjąć słuszną decyzję za każdym razem, kiedy staną oni przed wyborem – szczepić się czy nie? Sprawi, że świadomą decyzję podejmą rodzice, którzy o szczepieniu decydują za swoje dzieci, ale też wielbiciele podróży lub urlopowicze, którzy zastanawiają się czy dzięki szczepionce np. przeciwko żółtaczce, będą bezpieczniejsi – dodają.

Kto będzie gościem?

W trakcie wydarzenia dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych oraz konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych, pomoże podjąć dobrą decyzję wszystkim, którzy stoją przed dylematem związanym ze szczepieniem. Natomiast dr n. med. Anna Kuna, specjalistka chorób wewnętrznych, medycyny morskiej i tropikalnej podpowie, jak przygotować się do zdrowej podróży, uwzględniając szczepienia, a dr hab. n. med. Joanna Renke, specjalistka w dziedzinie pediatrii i immunologii klinicznej opowie o szczepieniach u dzieci, które od ponad 200 lat ratują im życie.

Informacje będą przekazane w przystępny i praktyczny sposób. Będzie też czas na zadanie pytań ekspertom na czacie.

Rozmowy będą transmitowane na żywo na Facebooku Hevelianum, w trzech blokach tematycznych:

  • godz. 11.00 – dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz,
  • godz. 12.00 – dr n. med. Anna Kuna,
  • godz. 13.00 – dr hab. n. med. Joanna Renke.
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.