Akcja to wspólna inicjatywa samorządu województwa pomorskiego, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. Piknik towarzyszy obchodom 100-lecia muzealnictwa w Słupsku, 25-lecia samorządności i 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej i odbywa się w ramach Pomorskiego dla Zdrowia.

Porady i badania

W czasie pięciogodzinnego pikniku pod hasłem 20-25-100! będzie można uzyskać porady lekarskie. Na pacjentów będą czekać: dermatolog, kardiolog, laryngolog, pediatra i chirurg. Można będzie też zasięgnąć pomocy dietetyka i fizjoterapeuty oraz skorzystać z masaży i wsparcia psychologicznego i z zakresu świadczeń socjalnych. Chętni zapoznają się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedzą, jak prawidłowo badać piersi. Ponadto, będzie możliwość zbadania poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego.

Co jeszcze będzie się działo?

Poza strefą medyczną zaplanowano wiele atrakcji. Dla najmłodszych i nieco starszych przygotowano animacje i działania artystyczne, a także jogę dla każdego. Ponadto, będą występy zespołu & Band. Kapela znad Słupi, grającego dixieland i polskie szlagiery

Piknik medyczny 20-25-100!

  • 14 lipca 2024 r., niedziela, godz. 11.00-16.00
  • Rynek Rybacki
  • Słupsk