Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/06/blood-1761827_1280.jpg Piknik dla dzieci i dorosłych. W Słupsku będą bezpłatne badania i porady

Piknik dla dzieci i dorosłych. W Słupsku będą bezpłatne badania i porady

Fot. Pixabay.com
13.06.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
13.06.2023

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku zaprasza w sobotę, 17 czerwca 2023 r. na rodzinny piknik zdrowotny. Zaplanowano m.in. porady pediatrów, fizjoterapeutów i dietetyków, a także nauka mycia zębów dla najmłodszych.

Specjaliści będą czekać na pacjentów w godz. 11.00-14.00.

Badania i zabawy

Na placu przed Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku w najbliższą sobotę, 17 czerwca przez trzy godziny będą udzielanie porady medyczne dla dzieci i dorosłych. Jakie badania przygotowano? Chętni dorośli skorzystają z oznaczenia poziomu glukozy we krwi i ciśnienia tętniczego. Będzie wykonywany masaż dłoni i karku oraz badania podoskopowe (ocena stabilności stóp). Specjalnie dla pań, które niedawno urodziły dzieci porad, udzielą fizjoterapeuci. O zdrowym żywieniu opowiedzą dietetycy. Na miejscu będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 i HPV. A co dla dzieci? Rodzicom pomogą pediatrzy, który sprawdzą wagę najmłodszych i obliczą im wskaźnik BMI. Fizjoterapeuci z Ośrodka rehabilitacji dziennej dla dzieci podpowiedzą, co zrobić, gdy niepokoi nas rozwój malucha. Konsultacji udzielą też psycholodzy. Natomiast dzieci będą mogły nauczyć się, jak prawidłowo myć zęby. Nie zabraknie też zabaw sportowych dla najmłodszych, o które zadbają UKS Byki i Fit Garaż. Maluchy otrzymają upominki.
Partnerami wydarzenia są Muzeum Pomorza Środkowego i Pomorska Policealna Szkoła Medyczna w Słupsku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.