Gospodarka
Oto przyszli liderzy pomorskiego biznesu. Poznaj Mistrzów Wirtualnej Przedsiębiorczości

Oto przyszli liderzy pomorskiego biznesu. Poznaj Mistrzów Wirtualnej Przedsiębiorczości

Fot. Aleksander Olszak
14.12.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
14.12.2021

W konkursie wystartowało 10 zespołów z pomorskich szkół wyższych. Studenci mieli okazję na kilka tygodni wcielić się w rolę właścicieli agencji interaktywnych. Wirtualne przedsiębiorstwo, które wygrało rywalizację prowadzili: Rozanna Kołodziej, Kajetan Wencki, Mateusz Godlewski i Jakub Walczak. Konkurs był organizowany w ramach realizowanego przez samorząd województwa projektu Smart Progress.

Dyplomy dla najlepszego zespołu wręczył laureatom wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna. Spotkanie było także okazją do rozmowy o przyszłości młodych przedsiębiorców.

Kto wygrał?

W konkursie wystartowało 10 zespołów. Najlepszym okazał się zespół studentów II roku z Uniwersytetu Gdańskiego. Rozanna Kołodziej, Kajetan Wencki, Mateusz Godlewski i Jakub Walczak prowadzili własną, wirtualną firmę, konkurując z pozostałymi uczestnikami na wirtualnym rynku.

– Udział w konkursie pozwolił nam w praktyczny sposób zapoznać się z tym, jak wygląda prowadzenie własnego biznesu na konkurencyjnym rynku. Podejmowanie decyzji wymagało od nas wnikliwej analizy przeróżnych czynników i danych – mówi jeden z członków zwycięskiego zespołu. – Zdobyliśmy dzięki temu cenne doświadczenie. A sam konkurs to świetna okazja na zdobycie cennych umiejętności przy wchodzeniu na rynek pracy – dodaje.

Drugie miejsce również zajęli studenci z Uniwersytetu Gdańskiego, którzy  na co dzień studiują biznes chemiczny. Na najniższym miejscu podium uplasowali się studenci z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Co to za konkurs?

Pomorskie Mistrzostwa Wirtualnej Przedsiębiorczości to konkurs skierowany do studentów pomorskich uczelni. W szczególności chodzi o studentów kierunków związanych z tzw. Inteligentnymi Specjalizacjami Pomorza.

– Liczę, że zwycięzcy konkursu już niedługo będą liderami pomorskiej gospodarki w wielu innowacyjnych branżach – podkreśla Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Podczas kilkutygodniowych rozgrywek wykorzystano Branżową Symulację Biznesową – wirtualne narzędzie dostarczone przez firmę Revas Sp. z o.o. W biznesowej symulacji, zespoły musiały podejmować jak najbardziej realne decyzje dotyczące np. struktury zatrudnienia, cen oferowanych produktów czy zagadnień marketingowych. Dzięki przebiegowi gry uczestnicy mogli poznać tajniki zarządzania firmą i przygotować się do rywalizacji na rzeczywistych rynkach biznesowych.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.