Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/09/Morskie_Regaty_Konsulow_09_06_2019_1471_Tadeusz-Lademann.jpg Morskie regaty konsulów

Ośmioro śmiałków będzie rywalizować w II Morskich Regatach Konsulów w Gdyni

Morskie Regaty Konsulów. Fot. Tadeusz Lademann
04.09.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
04.09.2020

W ramach Volvo Gdynia Sailing Days, w weekend 5-6 września, odbędą się II Morskie Regaty Konsulów. Wystartuje ośmioro pań i panów konsulów m.in. Magdalena Pramfelt, prezydent Stowarzyszenia Konsulów Honorowych w Polsce i konsul honorowa królestwa Szwecji, która w 2019 r. zajęła 3. miejsce.

Organizatorami II Morskich Regat Konsulów są Pomorski Związek Żeglarski, Polski Związek Żeglarski i Stowarzyszenie Konsulów Honorowych w Polsce. Partnerami – Dalmor Property Managment, Marina Yacht Park, Rooto System i Orvaldi Power Protection, a patronem medialnym portal Żeglarski.info.

Dwa dni zmagań

II Morskie Regaty Konsulów potrwają dwa dni. W sobotę, 5 września zorganizowane zostaną młodzieżowe regaty jachtów klasy 2020 pod flagami państw konsulów uczestniczących w imprezie. Wezmą w nich udział żeglarze m.in. z Yacht Klubu Polski Gdynia, MKŻ Arka Gdynia, Jachtklubu Morskiego Roda z Gdyni i Poznańskiego Klubu Morskiego LOK. Natomiast w niedzielę, 6 września na jachtach Balta 23, popłyną konsulowie.

Wystartuje ich ośmioro: Janusz Jarosiński (konsul honorowy Belgii), Magdalena Pramfelt (konsul honorowa Szwecji), Tomasz Kopoczyński (konsul honorowy Luksemburga), Sławomir Kalicki (konsul honorowy r Malty), Józef Poltrok (konsul honorowy Litwy), Alain Mompert (konsul honorowy Francji), Jan Zacharewicz (konsul honorowy Bangladeszu) i Jan Strawiński (konsul honorowy Bułgarii).

– Bardzo się cieszę, że Morskie Regaty Konsulów się rozwijają i gromadzą coraz więcej uczestników – mówił Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. – W tym roku impreza potrwa dłużej, a do konsulów dołączą na jachtach 2020 także młode załogi, dla których będzie to szansa na poznanie krajów reprezentowanych przez konsulów. Jestem pewien, że zmagania będą emocjonujące i pozostawią dużo wspaniałych wspomnień.

Kto zwyciężył rok temu?

Regaty po raz pierwszy odbyły się 9 czerwca 2019 r. z inicjatywy Pomorskiego Związku Żeglarskiego i Stowarzyszenia Konsulów Honorowych w Polsce. W ubiegłym roku w wyścigach uczestniczyło sześciu konsulów honorowych. Rywalizowali w jednym długim wyścigu. Najlepszy okazał się Sławomir Kalicki, konsul honorowy Malty.– Ubiegłoroczne regaty wspominamy bardzo pozytywnie – mówiła Magdalena Pramfelt, prezydent Stowarzyszenia Konsulów Honorowych w Polsce i konsul honorowa królestwa Szwecji. – Dowodem na to jest fakt, że w tym roku zwiększyła się liczba zawodników. Będę usatysfakcjonowana, jeżeli utrzymam na mecie trzecią pozycję z zeszłego roku – dodała Pramfelt.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.