Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Odkryj tajemnice gdańskiej sceny i zostań teatralnym fachowcem. Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Odkryj tajemnice gdańskiej sceny i zostań teatralnym fachowcem. Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru już po raz trzynasty zorganizowane zostaną Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże. W sobotę i niedzielę, 6-7 kwietnia 2019 r. każdy będzie mógł odkryć na co dzień skrywane tajemnice sceny i teatralnych pracowni.

 

W programie Drzwi Otwartych Teatru Wybrzeże przewidziano m.in. zwiedzanie Dużej Sceny, gry terenowe, pokaz elektroakustyczny oraz szybkie kursy specjalizacji teatralnych.

Dodatkowo, uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z oferty kawiarni znajdującej się na I piętrze foyer Dużej Sceny oraz zrelaksować się na tarasie nad łącznikiem między Dużą Sceną a Starą Apteką.

 

DUŻA SCENA

 

Gra terenowa „Śladami ducha teatru”

Od ponad 70 lat unosi się nad Trójmiastem, a od 50 mieszka na Targu Węglowym. Jakie spektakle widział? Kogo poznał? Jakich wydarzeń był świadkiem? Organizatorzy zapraszają do udziału w zabawie terenowej, w trakcie której uczestnicy poznają zakamarki Dużej Sceny i ciekawostki z historii Teatru Wybrzeże.

Gra dostępna tylko dla osób o mocnych nerwach (powyżej 12 roku życia, dzieci koniecznie pod opieką dorosłych). Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub online. Czas trwania: około 60 minut.

 • 6 kwietnia 2019 r., sobota
 • początek gry: godz. 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30,14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.00
 • Duża Scena – zbiórka przy portierni (wejście od strony ul. Świętego Ducha)

 

Zwiedzanie sceny i zaplecza

Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Kim jest inspicjent? Co skrywa teatralna piwnica? Zwiedzający będą mogli obejrzeć kulisy Teatru Wybrzeże.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub online. Czas trwania: 2 godziny.

 • 7 kwietnia 2019 r., niedziela
 • początek zwiedzania: godz. 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00
 • Duża Scena – zbiórka we foyer na parterze

 

Gra familijna „Zostań teatralnym fachowcem”

Stworzenie spektaklu wymaga pracy wielu osób, nie tylko na scenie. Każda pracownia specjalizuje się w innej dziedzinie. Czasem jest to radosna twórczość, innym razem drobiazgowa dłubanina. Drzwi Otwarte są okazja do tego, by poznać w praktyce tajniki teatralnego rzemiosła. Organizatorzy zapraszają do udziału w grze, podczas której uczestnicy m.in. zaprojektują rekwizyty, zajrzą w teatralne zakamarki i dobiorą materiały do charakteryzacji. Po zebraniu naklejek we wszystkich punktach, będzie można zdobyć nagrodę!

Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów.

 • 7 kwietnia 2019 r., niedziela
 • gra dostępna w godz. 11.00-16.00
 • Dużej Sceny – foyer

 

Szybki kurs charakteryzacji

Jak stworzyć bliznę, ranę lub siniak? Lepiej! Jak zrobić ją samemu? W ramach specjalnego kursu każdy będzie mógł poznać tajniki zawodu pod okiem profesjonalnej charakteryzatorki.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby (opiekun w kursach familijnych – bezpłatnie). Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub online. Czas trwania: 1 godzina.

 • 7 kwietnia 2019 r., niedziela
 • początek kursów:
  zajęcia familijne (dzieci od 9 lat, tylko pod opieką dorosłych) – godz. 11.00, 12.15
  zajęcia dla osób indywidualnych (od 15 lat) – godz. 13.30, 14.45
 • Duża Scena – zbiórka we foyer na parterze

 

SCENA STARA APTEKA

 

Powrót do przeszłości – teatralny bluebox

Dzięki technologii bluebox będzie można zdobyć niezwykłą pamiątkę z Drzwi Otwartych. Zdjęcia uczestników będą wkomponowane w ujęcia z premier minionych sezonów. Każdy będzie mógł poddać się charakteryzacji oraz przebrać w kostium, dzięki czemu pamiątka będzie wyjątkowa.

Koszt: 5 zł bez konieczności wcześniejszych zapisów.

 • 7 kwietnia 2019 r., niedziela
 • bluebox dostępny w godz. 11.00-16.00
 • scena Stara Apteka – foyer na poziomie 1

 

Szybki kurs elektroakustyczny

Co zrobić, by na scenie stworzyć atmosferę burzy w ciemnym lesie lub aurę bezludnej, tropikalnej wyspy? Podczas kursu każdy będzie mógł się zapoznać z podstawowymi narzędziami pracy realizatora oświetlenia i akustyka.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub online. Czas trwania: 30 minut.

 • 7 kwietnia 2019 r., niedziela
 • początek pokazów: godz. 11.00, 11.45, 12.30, 13.15
 • scena Stara Apteka – zbiórka we foyer na parterze

 

Szybki kurs dykcji

Każdy, kto chce być dobrze zrozumiany powinien zadbać o sprawność własnego języka. Czy korek może pomóc w aktorskiej karierze? Warto sprawdzić samemu! Aktorka Teatru Wybrzeże Marzena Nieczuja Urbańska poprowadzi warsztat z dykcji, ważnej części scenicznego rzemiosła.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub online. Minimalny wiek uczestników kursu wynosi 13 lat. Czas trwania: 45 minut.

 • 7 kwietnia 2019 r., niedziela
 • początek kursów: godz. 11.00, 12.00, 13.00
 • scena Stara Apteka – zbiórka przed wejściem do sali prób czytanych na poziomie 2

 

Taniec familijny „Koty za płoty”

Taniec i ruch są jedną z najbardziej naturalnych form ekspresji dziecka. Zajęcia staną się podstawą do stymulowania rozwoju fizycznego, będą pobudzały kreatywność oraz zdolności percepcyjne, a jednocześnie stworzą niepowtarzalną możliwość do zbudowania nowych więzi pomiędzy członkami rodziny. Wykorzystując zadania teatralno-taneczne oraz rozmaite sposoby i możliwości motoryczne uczestnicy zajęć stworzą rodzinne choreografie.

W zajęciach ruchowych mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 7 lat wraz z opiekunami. Warto zabrać ze sobą wygodny strój i obuwie sportowe na zmianę. Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub online.

 • 7 kwietnia 2019 r., niedziela
 • początek zajęć: godz. 11.00
 • scena Stara Apteka – zbiórka przed wejściem do sali prób na poziomie 1 (łącznik)

 

Alfabet z improwizacji dla dorosłych

Celem tego spotkania jest stworzenie przestrzeni do eksploracji własnego ciała, ruchu i wyobraźni w kontekście współczesnych praktyk choreograficznych. Będziemy rozwijać motorykę, percepcję sensoryczną, uważność oraz nieskrępowaną ekspresję. Traktując ciało jako złożony, wielowarstwowy mechanizm, który łączy w sobie wiele funkcji, układów, rytmów i przestrzeni, będziemy podążać za sygnałami z wewnątrz i podejmować performatywny dialog ze światem.

Zajęcia adresowane są do osób zainteresowanych pracą z ciałem, tańcem i improwizacją ruchową, bez względu na wcześniejsze doświadczenia. Warto zabrać ze sobą wygodny strój i obuwie sportowe na zmianę.

Koszt udziału wynosi 5 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub online.

 • 7 kwietnia 2019 r., niedziela
 • początek zajęć: godz. 12.30
 • scena Stara Apteka – zbiórka przed wejściem do sali prób na poziomie 1 (łącznik)

 

Promocja

Uczestnikom Drzwi Otwartych Teatr Wybrzeże proponuje zakup biletów z bieżącego repertuaru w cenie 20 zł/szt. Promocja dostępna będzie 6 i 7 kwietnia 2019 r. w kasach biletowych w Gdańsku. Jedna osoba może zakupić maksymalnie 4 bilety.

Każda płatna wejściówka na dowolne wydarzenie w ramach Drzwi Otwartych uprawnia do zakupu biletu na spektakl Teatru Wybrzeże ze zniżką 5 zł z możliwością wykorzystania do końca sezonu 2018/2019.

Promocje nie obowiązują na koprodukcje i spektakle specjalne.

 

Plakat Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.