Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Turystyka
Otwieramy kolejne muzea. Chodzi o skansen we Wdzydzach, zamek w Bytowie i galerię w Słupsku

Otwieramy kolejne muzea. Chodzi o skansen we Wdzydzach, zamek w Bytowie i galerię w Słupsku

Od dziś można już zwiedzać skansen we Wdzydzach Kiszewskich. Fot. Facebook.com / Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny.

We wtorek, 19 maja swoje zbiory zwiedzającym udostępniły Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich, Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie oraz Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku. Oczywiście, na specjalnych zasadach związanych z trwającym nadal stanem zagrożenia epidemicznego. Zwiedzać trzeba będzie w maseczkach, po dezynfekcji rąk i przy ograniczonej liczbie osób.

 

Przed wizytą w każdej instytucji kultury na Pomorzu warto wejść na jej stronę internetową, by poznać obowiązujące zasady działalności.

 

Jak i kiedy zwiedzać skansen we Wdzydzach?

Pracownicy muzeum opracowali nowe zasady zwiedzania skansenu. Przy wejściu trzeba będzie dezynfekować ręce, a na twarzy nosić maseczkę, przyłbicę lub materiał zakrywający nos i usta. Między osobami zwiedzającymi powinna być zachowana odległość min. 2 m. Nie wolno także zbierać się w grupy. Przy każdym obiekcie skansenu na tablicach zostanie wywieszona informacja o tym, ile osób może przebywać w nim jednocześnie. Dodatkowo będzie można poruszać się jedynie po wyznaczonych ścieżkach zwiedzania. Muzeum we Wdzydzach będzie czynne od godz. 10.00 do 16.00.

Więcej informacji na stronie Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich.

Dzień przed otwarciem, w Międzynarodowym Dniu Muzealnika, wdzydzki skansen odwiedził Mieczysław Struk. Marszałek województwa pomorskiego przekazał pracownikom jednostki zapas maseczek ochronnych oraz złożył serdeczne życzenia z okazji ich święta. Fot. Bartosz Stachowiak.

Bytów ponownie otwarty

Od 19 maja można także odwiedzać Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie. Tutaj także obowiązuje dezynfekcja rąk, zasłanianie nosa i ust, a także zakaz gromadzenia się w grupy większe niż pięć osób (chodzi o grupy zwiedzające z przewodnikiem). Siedzibę główną muzeum może jednocześnie zwiedzać maksymalnie 30 osób. Niedostępne dla gości będą Gotycka Wieża św. Katarzyny w Bytowie, Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie oraz Zagroda Styp-Rekowskich w Płotowie. Muzeum będzie otwarte od godz. 10.00 do 16.00 od wtorku do niedzieli.

Więcej o zasadach zwiedzania i rezerwacjach usługi przewodnickiej na stronie Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie.

 

Salony wystawowe w Słupsku

Trzy salony wystawowe w Słupsku i Ustce są od dziś otwarte również w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. Zachowane będą wszelkie zasady bezpieczeństwa związane z ochroną przed COVID-19. Natomiast wszystkie stacjonarne działania edukacyjne, takie jak warsztaty, wykłady, zajęcia w pracowniach zostają zawieszone wstępnie do końca wakacji.

Informacje o otwarciu dostępne są na stronie galerii w Słupsku.

Czytaj także: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna otwiera się dla czytelników.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.