Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja on-line.

W przyszłość!

Robotyzacja, automatyzacja to przyszłość gospodarki. „Czwarta rewolucja przemysłowa” dzieje się tu i teraz.

– Cyfryzacja, robotyzacja czy automatyzacja procesów to kluczowe wyzwania stojące przed przedsiębiorcami. Kluczowe do budowania konkurencyjności na globalnych rynkach – podkreśla Karolina Lipińska, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP. – Wiem, że to skomplikowane zagadnienia, dlatego serdecznie zapraszam przedsiębiorców na konferencję „Wyzwania Robotyzacji”. Opowiemy tam między innymi, jak prawidłowo przeprowadzić proces automatyzacji czy jak przełamać bariery związane z robotyzacją – zaprasza Lipińska.

A co jeszcze w programie?

Co w programie?

Program spotkania w GPNT obejmuje dwa bloki tematyczne. Będą prelekcje na temat transformacji cyfrowej, automatyzacji procesów technologicznych czy digitalizacji.

– Konferencja będzie niezwykle innowacyjna. Zaproszeni przez nas eksperci posiadają ogromną wiedzę praktyczną, a całe wydarzenie jest okazją do rozmów zarówno firm produkcyjnych, integratorów systemów, dystrybutorów robotów, instytucji odpowiedzialnych za kształcenie kadr przemysłu przyszłości jak i przedsiębiorstw, które chcą zwiększyć potencjał rozwojowy – mówi Radosław Wika, dyrektor Działu Parków Naukowo-Technologicznych z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Omówiona będzie także ekonomiczna automatyzacja, czyli produktywność, którą można osiągnąć dzięki prostym zastosowaniom nowych technologii. Ale teoria to nie wszystko. – W tym roku po raz pierwszy wraz z naszymi partnerami przygotowujemy dla uczestników konferencji dwa warsztaty – dodaje Wika. Firma Igus dostarczy maszyny, na których uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. Drugi warsztat zostanie poprowadzony przez ekspertów z Arsys, RealWear oraz TeamViewer. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z modułami aplikacji TeamViewer Frontline.

  • Rejestracja udziału w konferencji na portalu Evenea