Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Zdrowie
Nowy respirator trafił do Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie

Nowy respirator trafił do Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie

Respirator

W ramach charytatywnej akcji Dziś Dla Jutra Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie 12 czerwca otrzymało nowy respirator, niezbędny do walki o życie pacjentów. To akcja trójmiejskich firm zrzeszających się na rzecz pomocy pomorskim placówkom. Wsparcie uzyskały już: szpitale, hospicja, domy dziecka, domy pomocy społecznej i szkoły.

 

W spotkaniu uczestniczył prezydent Sopotu Jacek Karnowski, prezes Invest Komfort – firmy, która zakupiła respirator Mieczysław Ciomek oraz prezes PCR Barbara Gierak-Pilarczyk.

 

Co to za akcja?

Do zapoczątkowanej przez Invest Komfort akcji przystąpiło już 18 firm. Są to zarówno korporacje i mniejsze przedsiębiorstwa. Od kwietnia zarząd i pracownicy dewelopera organizują pomoc za pośrednictwem platformy www.dzisdlajutra.pl. Pomoc jest cały czas potrzebna, dlatego organizator zaprasza przedsiębiorców do przyłączenia się do akcji. Celem inicjatywy jest wsparcie trójmiejskich szpitali, medyków, placówek społecznych i edukacyjnych oraz w trakcie i po zakończeniu pandemii wirusa. Partnerami akcji Dziś dla Jutra są: Porta, BBB Group, Bauhaus, Biuro Techniczne Tuschner, Keller, Partnex, Corleonis, Pinus Ogrody, Studio Krajobraz, Kancelaria notarialna Rydzkowski, Kancelaria adwokacka Hange, Kancelaria notarialna Rydzkowska i Kowalewski, SportPoland.com,  NED-Project, Incore, DOM I, Peri oraz Dezynfekcja24.pl. Na stronie dzisdlajutra.pl zamieszczona jest, na bieżąco aktualizowana, lista placówek, które wciąż potrzebują wsparcia. Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą zgłaszać się do akcji wysyłając maila na adres kontakt@dzisdlajutra.pl.

Łącznie na cele akcji zostało przekazane już ponad 350 tys. złotych. Ponadto, dzięki Dziś dla Jutra zaopatrzenie w postaci niezbędnych środków ochrony osobistej otrzymało 11 domów pomocy społecznej i 9 hospicjów. Natomiast komputery otrzymali podopieczni i uczniowie 9 trójmiejskich domów dziecka i szkoły podstawowej w Sopocie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.