Zdrowie
Muzeum II Wojny Światowej_

Nowy punkt drive thru w Gdańsku. Działa na parkingu Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej. Fot. Aleksander Olszak
21.10.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
21.10.2020

Punkt testowania od środy, 21 października 2020 r. będzie obsługiwać pacjentów w podziemnym parkingu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Został on utworzony w miejsce zniszczonego przez ubiegłotygodniową wichurę stanowiska wymazowego działającego przy Stadionie Energa Gdańsk.

Punkt drive thru organizowany jest przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

Wymaz bez opuszczania auta

Centrum testowe będzie funkcjonować codziennie od 21 października do odwołania. Od poniedziałku do piątku w godzinach 14.30-21.00 z uwzględnieniem 30 min przerwy technicznej (odbiór próbek do badania, uzupełnienie sprzętu) między 17.30 a 18. 00. W weekendy działa w godz. 9.00-15.30, a przerwa jest między 12.00 a 12.30. Punkt dziennie będzie mógł obsłużyć 120 pacjentów. Wymazy będą pobierane od pacjentów w systemie drive thru, czyli bez wychodzenia z samochodu. Przed udaniem się na wymaz należy umówić się na konkretny termin i godzinę. Rejestracja na badanie przez infolinię pod nr tel. 58 727 05 05.

Skąd ta lokalizacja?

Punkt drive thru będzie zlokalizowany na parkingu podziemnym G2 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przy ul. Władysława Bartoszewskiego 1. Dojazd do centrum od strony ul. Wałowej, wjazd do parkingu podziemnego. Co ważne, przestrzeń będzie wyłączona z użytkowania dla zwiedzających oraz pracowników. Punkt będzie obsługiwany przez trzy osoby – jedna będzie pobierała wymazy. Będzie też dwóch żołnierzy WOT-u.

W wyborze nowej lokalizacji chodziło o to, aby nowe miejsce było bezpieczne dla pacjentów i obsługującego go personelu, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

Jak przygotować się do badania?

Pacjent musi mieć skierowanie na badanie. Będzie też musiał pokazać dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Minimum 2 godziny przed badaniem nie można: jeść, pić, palić papierosów, żuć gumy, myć zębów, płukać jamy ustnej i nosa, brać lekarstw.

Przypomnijmy, że w województwie pomorskim działają 33 punkty pobrań wymazów.

Pełna ich lista jest dostępna na stronie internetowej NFZ-u.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.