Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/01/407388772_1404506796827430_6728173512287186881_n.jpg Nowoczesny echokardiograf trafił do szpitala w Kościerzynie. Aparat pokazuje, jak pracuje serce

Nowoczesny echokardiograf trafił do szpitala w Kościerzynie. Aparat pokazuje, jak pracuje serce

Fot. materiał prasowy szpitala
04.01.2024
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
04.01.2024

Pod koniec grudnia w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie pojawił się supernowoczesny echokardiograf o wartości 915 tys. zł. Urządzenie służy do badania układu sercowo-naczyniowego. Jest szybsze i łatwiejsze w obsłudze.

Środki na zakup sprzętu pochodziły z funduszy europejskich będących w dyspozycji Zarządu Województwa Pomorskiego.

Do czego służy?

Echokardiograf jest wykorzystywany do diagnostyki chorób serca i układu krążenia. Urządzenie pozwala na skuteczniejsze monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. Nowoczesny aparat posiada szereg zalet. Przede wszystkim bardziej precyzyjnie bada układ sercowo-naczyniowy, ale także zapewnia lepszą jakość obrazu. Ponadto, jest szybszy i łatwiejszy w i obsłudze.

– Aparat pozwala na otrzymanie obrazu, który przedstawia przekrój przez mięsień sercowy. Dzięki temu umożliwia obserwację jam serca i jego zastawek, a także daje podgląd na to, jak pracuje serce – tłumaczy kierownik Oddziału Kardiologicznego Artur Korzeniowski. – Echokardiograf umożliwia szybkie i powtarzalne badanie globalnego odkształcenia podłużnego (GLS) lewej i prawej komory serca, jak również przetwarzanie obrazu 3D w czasie rzeczywistym – 4D i kolorowe obrazowanie naczyń i przepływu krwi B-FlLOW – dodaje lekarz.

Zakup tego nowoczesnego sprzętu umożliwi skuteczniejszą diagnostykę i leczenie chorób układu sercowo-naczyniowego, tym bardziej, że to poważny problem społeczny.

 – Zakup echokardiografu to dla naszej placówki nie tylko inwestycja w sprzęt, ale przede wszystkim inwestycja w zdrowie i komfort naszych pacjentów kardiologicznych. To najlepszy prezent, jaki mogliśmy im ofiarować w okresie świątecznym – podkreśla prezes szpitala Marzena Mrozek.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.