Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/05/ETS-otwarcie-biura-01.jpg Nowoczesny biurowiec, w którym będą rozwijać cyfrową transformację. Otwarcie nowej siedziby globalnej firmy

Nowoczesny biurowiec, w którym będą rozwijać cyfrową transformację. Otwarcie nowej siedziby globalnej firmy

Fot. mat. Invest in Pomerania
11.05.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
11.05.2022

Ekologiczne i ekonomiczne technologie a do tego zielona przestrzeń i mała architektura. W takich warunkach pracować będzie ponad 700 pracowników spółki ERGO Technology & Services. Zajmująca się cyfrowymi technologiami spółka otworzyła nowe biura w Gdańsku.

Inwestycja to kolejny dowód, że technologie informatyczne stają się Pomorską specjalizacją.

Pomorskie silne w IT

To, że ERGO Technology & Services wybrało Gdańsk na swoją siedzibę nie jest przypadkowe.

– Firma jest jednym z największych pracodawców branży IT w Trójmieście. A przez wiele lat, jeszcze pod nazwą Atena działała w Sopocie – mówi Adam Schroeder dyrektor regionalny na Polskę.

Firma zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem wysoce złożonych systemów informatycznych. Rozwój technologii informatycznych to fundament rozwoju nie tylko sektora ICT, ale także gospodarki i społeczeństwa.

– Konkurencyjność branż gospodarki Pomorza w dużej mierze oparta jest na dostępności i jakości rozwiązań sektora ICT. Dlatego samorząd województwa pomorskiego postawił na rozwój tej dziedziny – wyjaśnia Ludwik Szakiel, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP. – Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki zarówno dla nowych inwestorów, jak i dla firm, które już działają w regionie – dodaje.

Warto dodać, że nowa siedziba firmy nie jest przypadkowym miejscem.

Innowacyjny budynek

Dalszy rozwój firmy wymagał znalezienia nowych przestrzeni biurowych. Siedziba została wybudowana w gdańskiej Oliwie. W biurowcu znalazło się wiele udogodnień i nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym znacznie wzrósł komfort pracy. To między innymi bardzo wydajna wentylacja, która zapewnia znacznie więcej świeżego powietrza, niż przewidują normy. Zainstalowane zostało ekologiczne oświetlenie. Niektóre elementy, jak np. lady recepcyjne wykonano z materiałów z recyklingu. Przy budynku powstała zielona przestrzeń, a w planach jest budowa boiska do koszykówki i siatkówki. Cały budynek został zaprojektowany bezbarierowo.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.