Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Turystyka
Nowe przystanie na rzece Wietcisa

Nowe przystanie na rzece Wietcisa

Nad rzeką Wierzycą oraz nad rzeką Wietcisą w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie” Gmina Skarszewy wykonała nową infrastrukturę kajakową. Przystanie i przenoski wyposażone są m.in.: w wiaty, ławostoły,  miejsce na ognisko, suszarki na kajaki oraz przenośne toalety typu TOI TOI, a cały szlak jest dobrze oznakowany. 

Wietcisa jest największym dopływem rzeki Wierzycy.  Wypływa z Jeziora Przywidzkiego i wije się przez malownicze pogranicze Kaszub i Kociewia. Rzeka charakteryzuje się szybkim nurtem, licznymi bystrzami  oraz płyciznami.  Polecana jest wyłącznie doświadczonym kajakarzom.

Czytaj więcej na www.kajaki.pomorskie.eu
Śledź zaawansowanie prac na profilu facebooka 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.