Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Turystyka
Nowe przystanie kajakowe nad rzeką Wierzyca   I   Pomorskie Szlaki Kajakowe

Nowe przystanie kajakowe nad rzeką Wierzyca I Pomorskie Szlaki Kajakowe

W ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą po zabytkach Kociewia” Gmina Gniew w Gniewskich Młynach, Brodach Pomorskich oraz w Gniewie wykonała infrastrukturę kajakową. Wyposażona jest m.in. w pomosty, wiaty, ławostoły, stojaki na rowery i przenośne sanitariaty! Warto zatrzymać się tu kilka chwil –  zrelaksować się i odpocząć od wiosłowania.

Planując spływ proponujemy rozpocząć go w Pelplinie i zakończyć w Gniewie, gdzie Wierzyca uchodzi do rzeki Wisły. Warto spłynąć do końca, by podziwiać przepiękną panoramę zamku w Gniewie od strony Wisły – z perspektywy kajaka wygląda naprawdę imponująco. Trasa od Pelplina do Gniewu to około 30 km. Przypominamy, że szlak rzeki Wierzycy przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych kajakarzy.

Przystań kajakowa pod Zamkiem w Gniewie jest także miejscem odpoczynku dla rowerzystów z zadaszoną wiatą, toaletą oraz serwisem rowerowym.   

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.