Gospodarka
UPS inauguracja połączenia cargo

Nowe połączenie cargo z gdańskiego lotniska. Przesyłki polecą do Berlina i dalej w świat

Fot. mat. Port Lotniczy Gdańsk
19.10.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
19.10.2020

W Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku została otwarta piata w Polsce baza lotnicza firmy UPS. Dzięki temu skróci się czas podróży przesyłek nadawanych z Pomorza za granicę. Pierwszy samolot nowej trasy UPS wylądował w poniedziałek, 19 października 2020 r.

 

Przesyłki będą podróżować na pokładzie turbośmigłowych samolotów linii Sprint Air.

 

Z Gdańska w świat

Przesyłki z Gdańska będą wyprawiane codziennie od poniedziałku do piątku. Najpierw polecą do Berlina, gdzie zostaną przeładowane i wyprawione dalej do Kolonii, gdzie znajduje się duże centrum logistyczne UPS. Dzięki rozbudowanej siatce połączeń UPS, przesyłki z Gdańska i północnej Polski będą dostarczane do odbiorców już następnego dnia na terenie Europy Zachodniej i w wybranych obszarach Stanów Zjednoczonych. Firma będzie miała dłuższy nawet o 5 godzin czas na przygotowanie eksportowych przesyłek ekspresowych. Samolot Sprint Air może jednorazowo zabrać na pokład prawie 4 tony ładunku.

 

Cargo rozwija się

Baza w Gdańsku jest piątą bazą lotniczą UPS w Polsce. – Wejście UPS na gdańskie lotnisko to bardzo dobra wiadomość dla naszej firmy, bo rozwijamy bazy i usługi cargo. Trzeba przyznać, że pandemia przyśpieszyła to wejście, bo było wyczekiwane od jakiegoś czasu – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu PLG. – To również korzyść dla klientów, bo im większa konkurencja na rynku firm kurierskich tym lepiej – dodał. UPS to nie jedyna firma, jaka zajmuje się transportem towarów z gdańskiego portu lotniczego. Swoje bazy mają tutaj DHL oraz TNT-Fedex.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.