Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Turystyka
Nowe odcinki tras rowerowych w Pomorskiem. Oficjalnie otwarty został szlak o długości 30 km

Nowe odcinki tras rowerowych w Pomorskiem. Oficjalnie otwarty został szlak o długości 30 km

Otwarcie tras rowerowych w gm. Cedry Wielkie. Fot. Archiwum UMWP.

Nowe trasy przebiegają przez gm. Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie i miasto Pruszcz Gdański. Wpisują się w międzynarodowe szlaki rowerowe: R-10 i Wiślaną Trasę Rowerową (R-9). Ponad 20-kilometrowy odcinek trasy przetestowali już marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i wójt gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński.

 

Realizacja projektu kosztowała prawie 14 mln zł, z czego ponad 7 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Rowerowe Pomorskie

W ramach projektu powstały odcinki tras rowerowych: w Pruszczu Gdańskim wzdłuż ul. Przemysłowej do włączenia się do ul. Podmiejskiej oraz w gminie Pruszcz Gdański w Przejazdowie i na trasie Przejazdowo-Bogatka-Wiślinka. Natomiast w gm. Cedry Wielkie nowe trasy powstały przy przystani Błotnik i na wałach przeciwpowodziowych w miejscowościach Kiezmark, Leszkowy, Giemlice (fragment trasy przechodzi również przez Steblewo w gm. Suchy Dąb) oraz przez miejscowości Cedry Wielkie i Cedry Małe do Kanału Śledziowego wraz z mostem nad Kanałem Śledziowym.

– Nowa trasa jest zjawiskowa – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Rowerowa przejażdżka przez gm. Cedry Wielkie to świetna okazja, by podziwiać przepiękne żuławskie krajobrazy ciągnące się wzdłuż wału przeciwpowodziowego Wisły. To ciekawa kulturowo i przyrodniczo kraina naszego regionu. Cieszę się, że będzie jeszcze bardziej przyjazna rowerzystom. Także tym z dziećmi, gdyż szlak nie jest bardzo wymagający fizycznie – podkreśla Struk.

Łącznie rowerzystom do użytku oddano 30 km szlaku. W gm. Cedry Wielkie powstały także dwie zadaszone wiaty.

Czytaj także: Nowe miejsca na Pomorskich Trasach Rowerowych.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.