Gospodarka
Nowe inwestycje przy gdańskim lotnisku. Powstanie magazyn dla handlu elektronicznego

Nowe inwestycje przy gdańskim lotnisku. Powstanie magazyn dla handlu elektronicznego

Fot. Pixabay.com
19.01.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
19.01.2021

Przy lotnisku gdyńska firma SisCom wybuduje halę magazynową oraz parking dla kontrahentów. Będą też nowe miejsca pracy. Inwestycja o łącznej wartości 16,5 mln zł będzie możliwa dzięki grantowi Invest in Pomerania.

SisCom jest kolejną firmą, która podpisała umowę z Invest in Pomerania. Wcześniej wsparcie otrzymały między innymi CargoLift oraz Kuszner Cargo Port.

Magazynowa inwestycja

Dzięki grantowi Invest in Pomerania SisCom rozbuduje centrum magazynowe położone w pobliżu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Spółka z Gdyni zajmuje się handlem internetowym artykułami wyposażenia wnętrz, sprzętem sportowym oraz akcesoriami dziecięcymi. – Rynek e-commerce jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Aby utrzymać się na nim, konieczne są stałe inwestycję i adaptacja do nowych potrzeb. Nasza inwestycja ma zapewnić nam nie tylko stabilną pozycję, ale też dalszy rozwój. Dzięki nowym możliwościom magazynowym będziemy również coraz śmielej myśleć o ekspansji eksportowej – mówi Sebastian Didyk, wspólnik w SisCom. Nowy magazyn pozwoli firmie na znaczące umocnienie się na pozycji kluczowego dostawcy e-commerce na polskim rynku. – Dzięki grantowi zwiększymy nasze możliwości sprzedażowe i zwiększymy zatrudnienie o kolejne 20 osób – dodaje. Dodatkowo poza halą magazynową projekt obejmuje także rozbudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej, parking na 40 miejsc. Łącznie cała inwestycja kosztować będzie około 16,5 mln zł. Grant Invest in Pomerania to równe 800 tys. zł.

Granty na rozwój

Konkurs grantowy Invest in Pomerania finansowany był z ze środków samorządu województwa pomorskiego. W konkursie mogły startować małe i średnie przedsiębiorstwa, również te, które zostały dotknięte przez pandemię COVID-19. – Jestem przekonany, że przyznane w ramach konkursu dofinansowanie będzie wsparciem szybkiego rozwoju tej firmy, która funkcjonuje na wymagającym rynku sprzedaży on-line. Stała i szybka adaptacja do potrzeb jest tu kluczowa. W odniesieniu zaś do całego konkursu grantowego liczymy, że będzie on istotnym impulsem rozwojowym dla sektora MŚP i gospodarki regionu – podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Dzięki pozyskanym funduszom 16 firm zrealizuje inwestycje na prawie 57 mln zł.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.