Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/08/DSC04132FullHD-copy.jpg Żaglowiec na morzu

Niezwykłe rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej. Zostały ostatnie wolne miejsca

STS Generał Zaruski. Fot. mat. prasowe Gdańskiego Ośrodka Sportu
25.08.2020
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
25.08.2020

W sobotę, 26 września będzie okazja, by popłynąć w jednodniowe rejsy gdańskimi oldtimerami. Flotylla pięciu żaglowców przepłynie obok najważniejszych miejsc związanych z morską historia regionu, czyli m.in. w pobliżu Narodowego Muzeum Morskiego, Sołdka, Twierdzy Wisłoujście i latarni w Nowym Porcie. Uczestnicy rejsu nie będą jedynie gośćmi na żaglowcach – do ich zadań będzie należało też stawianie żagli czy manewrowanie jednostkami na wodzie.

Nadal można rezerwować miejsca na jednym z oldtimerów: Generale Zaruskim, Antice, Baltic Starze, Bonawenturze i Bryzie H. Koszt uczestnictwa w rejsie to 50 zł. Na wyjątkową imprezę żeglarską zaprasza Gdański Ośrodek Sportu.

 

Morska przygoda

Rejs rozpocznie się o godz. 9.20 przed siedzibą Narodowego Muzeum Morskiego na Ołowiance, a zakończy ok. godz. 16.30 w tym samym miejscu. W pierwszej części rejsu, płynąc kanałem portowym, uczestnicy będą zwiedzać miasto od strony wody. Po wypłynięciu na Zatokę Gdańską każdy będzie mógł spróbować swoich sił w stawianiu żagli, nawigacji oraz sterowaniu statkiem wraz ze stałą załogą. W przerwie między kolejnymi aktywnościami załoga zadba o ciepły posiłek i przekąskę, a kapitanowie statków umilą czas snując morskie opowieści.

W trakcie rejsu będzie można od strony wody zobaczyć najbardziej interesujące miejsca, związane z dziedzictwem morskim regionu. To m.in. Narodowe Muzeum Morskie, statek parowy Sołdek, Żuraw, Twierdza Wisłoujście oraz latarnia w Nowym Porcie.

Rezerwacje rejsu na wybranym żaglowcu dostępne są pod linkami:

STS Generał Zaruski

S/Y Antica

S/Y Baltic Star

S/Y Bonawentura

S/Y Bryza H

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.