Polska Filharmonia Bałtycka 9 lutego 2024 r. zaprasza na koncert symfoniczny. Będzie można usłyszeć polskie przeboje, m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Grażyny Łobaszewskiej i Krystyny Prońko.
- Orkiestra PFB
- Sławomir Chrzanowski – dyrygent
- Jacek i Patrycja Kotlarscy – śpiew
- Piotr Wrombel – fortepian, aranżacje
- Zbigniew Wrombel – kontrabas
- Krzysztof Szmańda – perkusja
Prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski
Patrycja Kotlarska
Absolwentka szkoły muzycznej I stopnia im. K. Kurpińskiego w Warszawie w klasie skrzypiec oraz Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie w klasie oboju. Studiowała w Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale instrumentalnym (obój). Ukończyła też wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. J.I. Paderewskiego w Poznaniu.
Jako nastolatka nagrała pierwszą płytę w trio wokalnym Tiramisu zatytułowaną „Już nie dziewczynki”, koncertując z tym projektem w całej Polsce. W wieku lat 15 zaśpiewała w musicalu „Metro” w Teatrze Buffo. Od wielu lat jest zaangażowana w projekty płytowe i telewizyjne, m.in. „Jak oni śpiewają”, „Nas dwoje”, „Zacisze gwiazd”. W 2011 r. dołączyła do zespołu Maryli Rodowicz, koncertując na największych festiwalach w Polsce oraz na świecie. Ma na koncie szereg solowych recitali muzyki filmowej i musicalowej na deskach największych filharmonii w Polsce.
Jacek Kotlarski
Absolwent poznańskiego Liceum Muzycznego w klasie trąbki, Studium Piosenkarskiego, Akademii Muzycznej w Katowicach i Poznaniu (wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, klasa śpiewu). Doktor sztuk muzycznych, od 2016 r. wykładowca na Wydziale Wokalno-Aktorskim UMFC. Od 2000 r. współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma. Jako wokalista sesyjny nagrywał m.in. z Ryszardem Rynkowskim, Krzysztofem Herdzinem, Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim i Ireną Santor. Brał udział w wielu programach telewizyjnych i największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej.
Był solistą w projekcie symfonicznym Johna Lorda (jednego z liderów grupy Deep Purple), występował z solowymi recitalami w całej Polsce, wykonywał jedną z głównych ról w musicalu „Swing” (Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław), koncertował też w prestiżowej sali Roy Thomson Hall w Toronto. W 2012 r. ukazał się jego pierwszy solowy i współautorski z Tomaszem Szymusiem album „Nigdy nie jest za późno”.
Piotr Wrombel
Pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat festiwali i konkursów jazzowych, takich jak Jazz Juniors, Jazz nad Odrą czy Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jako aranżer pracuje dla wielu artystów, w tym na potrzeby programów telewizyjnych („Taniec z gwiazdami”, „Must be the Music”, „Jaka to melodia”, „The Voice of Poland”), programów radiowych (RMF Classic) i na festiwale (Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu, Międzynarodowe Festiwale Piosenki w Sopocie). Jest pianistą uniwersalnym poruszającym się ze swobodą po różnych obszarach stylistycznych jazzu, a także muzyce” gospel, soul i pop. Współpracował m.in. z takimi artystkami i artystami, jak: Edyta Górniak, Hanna Banaszak, Natalia Niemen, Marysia Sadowska, Krzesimir Dębski, Rafał Sarnecki, Kuba Badach i Paweł Domagała.
Zbigniew Wrombel
Instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak: String Connection, Grupa Warsztat (laureat festiwali Jazz nad Odrą), Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiwego, Vintage Band Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet.. Brał też udział w wielu festiwalach jazzowych, a także w międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem takich artystów, jak: Melanie Goerlitz, Keith Dunn, Eb Davies, Jean-Paul Bourelly. Jest basistą uniwersalnym, grającym na różnych instrumentach basowych, od kontrabasu akustycznego począwszy, na gitarach basowych progowych i bezprogowych skończywszy. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych.
Krzysztof Szmańda
Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji w 1999 r. W latach 2000-2002 odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles. Jest współzałożycielem poznańskiej formacji Soundcheck, która w październiku 2004 r. zwyciężyła w międzynarodowym konkursie jazzowo-bluesowym w Usti nad Łabą (Czechy), a w kwietniu 2005 r. zdobyła Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu. W listopadzie tego samego roku Soundcheck zdobył drugą nagrodę w konkursie Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze oraz Klucz Do Kariery podczas Jesieni Jazzowej – Gorzów Jazz Celebration.
Współpracował m.in. z Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego, z zespołami Kuby Stankiewicza, Macieja Kocinskiego, Lory Szafran, Włodka Pawlika, a ponadto z Trifonidis Orchestra oraz Visegrad Jazz Quartet. Zatrudniony jest na stałe w zespole orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.
Sebastian Perłowski
Ukończył z wyróżnieniem wydziały Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w Instytucie Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Umiejętności doskonalił pod okiem takich mistrzów, jak: Jorma Panula, Jin Wang, Adrian Gnam czy Yuri Simonov. Jest finalistą Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego Concurso Jovens Maestros w Lizbonie oraz laureatem trzeciej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów w Bukareszcie. W 2014 r. zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów w Georgii w Stanach Zjednoczonych oraz Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów w Cordobie w Hiszpanii. Jest kompozytorem, aranżerem i dyrygentem na scenie klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej. Obecnie prowadzi również klasę kompozycji i aranżacji, Big-Band oraz wykłada takie przedmioty, jak: kontrapunkt, instrumentacja, współczesne techniki kompozytorskie i kierunki muzyki XX wieku w Instytucie Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Koncert symfoniczny – Ostatki w filharmonii
- 9 lutego 2024 r., piątek, 19.00
- Polska Filharmonia Bałtycka
- ul. Ołowianka 1
- Gdańsk
- Sala Koncertowa
- Bilety: 32-116,50 zł