Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Nie masz pieniędzy na start? Załóż firmę z Gdańskim Urzędem Pracy. Do podziału jest prawie 3,5 mln zł

Nie masz pieniędzy na start? Załóż firmę z Gdańskim Urzędem Pracy. Do podziału jest prawie 3,5 mln zł

Młodzi ludzie rozmawiają

Nawet 200 osób będzie mogło otrzymać środki na założenie własnej działalności gospodarczej. O dotację do 17 tysięcy złotych będzie można ubiegać się w Gdańsku.

 

Zgłoszenia od przyszłych przedsiębiorców będą przyjmowane w Gdańskim Urzędzie Pracy od 25 września do 6 października 2017 r. Nabór wniosków to już ostatnia okazja w tym roku na zdobycie dofinansowania.

 

Marzenia o własnej firmie

Marzysz o własnej firmie? Chcesz być sam sobie szefem, ale nie masz na to pieniędzy? Własna firma to marzenie wielu Polaków, ale brak środków finansowych na uruchomienie działalności gospodarczej sprawia, że ambitne plany pozostają niezrealizowane. Kapitał na start można jednak pozyskać w Gdańskim Urzędzie Pracy. Rozpoczyna się nabór wniosków o jednorazową dotację na założenie firmy. Przeznaczono na ten cel kwotę prawie 3,5 mln zł, dzięki której swój pomysł na biznes będzie mogło zrealizować nawet 200 osób.

 

Jak zdobyć dotację

O środki finansowe mogą się ubiegać wyłącznie osoby bezrobotne zarejestrowane w GUP. Przyszły przedsiębiorca musi spełnić także przynajmniej jedno z dodatkowych kryteriów. W przypadku kobiet dotyczy ono jedynie wieku – trzeba mieć skończone 30 lat. Podobnie jest w przypadku mężczyzn, którzy jednak muszą też legitymować się co najwyżej średnim wykształceniem bądź orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Na wsparcie w postaci dotacji będą też mogli liczyć panowie w wieku powyżej 30 lat, z 12-miesięcznym okresem bez zatrudnienia lub którzy ukończyli 50. rok życia.

 

Jak to działa?

Proces uzyskania dotacji rozpoczyna się od wypełnienia wniosku o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej (druk jest dostępny na stronie Gdańskiego Urzędu Pracy) i złożenia go w kancelarii GUP. Wypełniając dokumenty warto m.in. dokładnie opisać profil planowanej działalności oraz podjęte już działania na rzecz uruchomienia firmy.

O tym, czy dany wniosek uzyska dofinansowanie, decyduje liczba punktów uzyskanych podczas jego oceny. Szczegółowe informacje dotyczące liczby punktów oraz zasad ich przyznawania można znaleźć w regulaminie. Osoby, które pozytywnie przejdą proces weryfikacji, w wciągu miesiąca otrzymają wnioskowaną kwotę, jednak nie wyższą niż 17 tysięcy złotych. Środki te będzie można przeznaczyć np. na częściowe nabycie towarów, zakup niezbędnego sprzętu lub promocję. Wsparcie finansowe będzie całkowicie bezzwrotne, o ile założoną działalność beneficjent utrzyma przez co najmniej rok.

Gdzie i kiedy złożyć zgłoszenie?

Na zgłoszenia od osób zainteresowanych uzyskaniem dotacji urząd czeka od 25 września do 6 października 2017 roku. Szczegółowe informacje dotyczące pozyskiwania środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej można uzyskać:

  • na stronie internetowej Gdańskiego Urzędu Pracy
  • w siedzibie GUP, Dział Programów i Obsługi Pracodawców, I piętro, pok. nr 113
    Gdańsk
    ul. 3 Maja 9
  • telefonicznie: 58 732 53 69, 732 53 31, 732 52 25

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.